Zlato – Příběh mimořádného kovu (Jan Struž – Bohumil Studýnka)

Viete, koľko zlata doposiaľ na svete vyťažili, alebo koľko váži najväčší zlatý nuget? Ako fungujú novodobé zlaté bane, ktorá zlatá minca je zberateľským skvostom a ako sa vyvíja cena zlata?

Na tieto a mnoho ďalších otázok dáva odpoveď táto prvotriedna, výpravná a šírkou tém dosiaľ nevídaná encyklopédia z pera renomovaných autorov. Predstavuje zlato ako prírodný produkt výnimočných vlastností, ktorý hýbal osudmi jednotlivcov i celých národov už v biblických dobách a ktorý sa stal pre ľudstvo stelesnením nepominuteľnej kvality a hodnoty. Zlato tu vystupuje tak v úlohe peňažného kovu, tak aj trblietajúceho šperku či predmetu náboženskej úcty. Pohnuté príbehy zlatokopov z dôb zlatej horúčky sa splietajú s popisom moderných ťažobných postupov, tradičné využitie zlata v zlatníctve a šperkárstve je konfrontované s príkladmi je priemyselného využitia.

Vydavateľstvo Grada Publishing pripravuje exkluzívnu publikáciu, ktorá nadväzuje na bestseller Zlato, zlato, zlato rovnakých autorov. Je výsledkom mnohoročnej usilovnej práce autorov a tiež odrazom ich profesijnej skúsenosti s medzinárodným trhom zlata a súvisiacimi udalosťami.

V českej republike ju budete môcť kúpiť za 980 českých korún, u nás za cenu 1500 Sk

Zdroj: Grada

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments