Zlatá muška pre víťaza

Na našom webe sme sa už venovali hip-hopu, overclockingu, airsoftu, teraz je na rade rybárstvo, konkrétne jedna z najkrajších rybárskych techník a to muškárenie. Organizačný výbor MsO SRZ Košice usporiada športovú súťaž 2 ročníka „FLY CASSOVIA CUP“ zaradeného do bodovacieho muškárskeho preteku jednotlivcov s termínom konania 19. júl 2003 na rieke Hornád, revír č. 4-0640-4….

Organizačný výbor MsO SRZ Košice usporiada športovú súťaž 2 ročníka “FLY CASSOVIA CUP” zaradeného do bodovacieho muškárskeho preteku jednotlivcov s termínom konania 19. júl 2003 na rieke Hornád, revír č. 4-0640-4.

Preteká sa v disciplíne LRU – mucha „chyť a pusť“ podľa súťažných pravidiel pre športovú činnosť v roku 2003.

Vecnými cenami budú odmenení 3 najúspešnejší, víťaz obdrží zlatú mušku s číslom 02 vyrobenú zo 14 karátového zlata. 

Sám som náruživý rybár – muškár a tak som sa rozhodol už pri prvom ročníku „FLY CASSOVIA CUP“ každoročne zatraktívniť tieto preteky tým, že vyrobím pre víťaza zlatú mušku, ktorá bude číslovaná a samozrejme sa budem snažiť každý rok urobiť nejaký iný vzor mušky.

Ako prvá bola “suchá” podenka s číslom 01.

“suchá” podenka

 

Pre tento ročník som vyrobil  nymfu potočníka s číslom 02, hoci niektorí muškári by mohli povedať, že to je hĺbková kukla pakomára.  

Nymfa 

 

Na záver by som poprosil rybárov muškárov – navrhnite akú mušku by som mal vyrobiť na 3. ročník  “FLY CASSOVIA CUP”.

Na záver jedna prosba – hlavne pre kolegov muškárov. Hlavnou cenou ďalšieho ročníka “FLY CASSOVIA CUP” bude samozrejme tiež zlatá muška, ale s tým rozdielom, že ju môžete navrhnúť a zaslať do mailovej schránky. Ak teda máte nejakú predstavu, ako by mohla muška budúceho ročníka súťaže vyzerať, budem len rád ak mi ju zašlete.

Andrej Očenáš

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments