Výstava VICENZAORO 1 (11 – 18 Januára 2004)

V dňoch 11-18 Januára 2004 sa konala v Taliansku (Vicenza) známa výstava Vicenzaoro1, ktorá je známa ako prvá udalosť v medzinárodnom kalendári výstav, ktoré majú niečo spoločné so zlatom, drahými kameňmi a strojovým vybavením zlatníkov. 56 tisíc metrov štvorcových výstavnej plochy, 9 pavilónov, 1569 vystavovateľov z toho 1276 Talianských a 293 z iných krajín sú dostatočnými informáciami, ktoré nepotrebujú naozaj komentár. Poďme sa pozrieť na nový ročník 2004, čo nového a aké zmeny priniesol…

Nový ročník bol čo sa výstavnej plochy týka menší – 43,200 m. štvorcových je trochu menej, ako po minulé roky, ale bude to aj stagnáciou v oblasti zlatníckej výroby v Taliansku. Na druhú stranu sa však prezentovalo až 1642 firiem, výstavu navštívilo 12484 domácich a 9199 zahraničných návštevníkov.

Okrem klasických výstavných pavilónov má Vicenzaoro1aj obchodný pavilón  (šperky, drahé kamene, prírodné perly, kultivované perly, koraly, rôzne kamene na ornamenty, diamanty – špeciálne Izrael Diamond Pavilón (Liad Diamonds Ltd, Lili Diamonds, Lustig Brothers Ltd., SDE diamonds, Shlomo Bichachi Diamonds, S.K.R Diamonds, Yakubov Bros. Ltd.)).

 

 

Súčasťou Vicenzaoro 1 je aj pavilón L – Oromachine. Jedná sa o výstavu (tiež s obchodným pavilónom), ktorá sa zaoberá strojovým vybavením a iným vybavení (náradia, pomôcky, novinky v týchto oblastiach) nielen pre zlatnícku výrobu a drahé kovy, ale aj pre gemológov a pod. V tomto pavilóne sa stretnete hlavne s novinkami v oblasti odlievania, opracovania drahých kovov, letovania, ale samozrejme aj s bežným strojovým vybavením. 

Tento rok vystavovalo 120 firiem z Talianských provincií :

Alessandria, Arezzo, Bari, Belluno, Bergamo, Bologna, Brescia, Caserta,  Catania, Catanzaro, Como, Florence, Forlì, Frosinone, Genoa, Imperia, Lecco, Leghorn, Lodi, Lucca, Macerata, Milan, Modena, Naples, Padua, Palermo, Pavia, Perugia, Pisa, Ravenna, Reggio Calabria, Reggio Emilia, Rimini, Rome, Sassari, Savona, Trent, Treviso, Turin, Udine, Varese, Venice, Verona, Vicenza.

Zahraničný vystavovatelia na Oromachine:

Rakúsko, Belgicko, Francúzsko, Nemecko, Veľká Británia, Holandsko, Grécko, Maďarsko, India, Irán, Izrael, Japonsko, Libanon, Macao, Čína, Filipíny, Poľsko, Portugalsko,  Monaco, Rusko, Singapúr, Južná Afrika, Španielsko, Švajčiarsko, Thajsko, Turecko, USA.

Kupujúci na výstave z týchto krajín (je potešiteľné, že Slovensko sa tu nachádza tiež):

Albania, Algeria, Andorra, Argentina, Armenia, Australia, Austria, Bahamas, Bahrain, Belgium, Benin, Bermuda, Bolivia, Bosnia, Brazil, Bulgaria, Cambodia, Canada, Chile, Colombia, Costa Rica, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Egypt, Estonia, Finland, France, French Antilles, Germany, Ghana, Gibraltar, Great Britain, Greece, Guadalupe, Guatemala, Guyana, Hawaii Islands, Holland, Honduras, Hong Kong, Hungary, India, Indonesia, Iceland, Iran, Iraq, Ireland, Israel, Japan, Jordan, Kazakhstan, Kenya, , Kosovo, Kuwait, Kyrgystan, Latvia, Lebanon, Libya, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Macedonia, Malaysia, Mali, Malta, Mauritius, Mexico, Morocco, New Zealand, Nigeria, Norway, Oman, Pakistan, Palestine, Panama, Paraguay, People's Republic of China, Peru, Philippines, Poland, Polynesia, Portugal, Principality of Monaco, Puerto Rico, Qatar, Republic of San Marino, Romania, Russia, Saudi Arabia, Senegal, Serbia, Seychelles, Singapore, Slovak Republic, Slovenia, Spain, Sri Lanka, Syria, South Africa, South Korea, Sweden, Switzerland, Tahiti, Taiwan, Tanzania, Thailand, Tobago, Trinidad, Tunisia, Turkey, Ukraine, United Arab Emirates, United States of America, Venezuela, Vietnam, Virgin Islands, Zimbabwe.

Z počtu krajín sa dá vyčítať, čo som mal aj skôr napísať – na výstave sa dá kúpiť strojové vybavenie za veľmi výhodné ceny (kto sa orientuje v strojovom vybavení pre zlatníkov určite vie o čom píšem) a aj to  práve priťahuje veľa zainteresovaných ľudí z rôznych krajín sveta.

Osobne som sa na výstave zúčastnil a naozaj stojí minimálne za zhliadnutie – záleží už od Vás, či sa pozriete len na výstavu šperkov, alebo zájdete aj do časti s drahými kameňmi (táto časť výstavy je tiež veľmi atraktívna), alebo či si pozriete aj novinky a najnovšie strojové vybavenie pre zlatníkov a drahé kovy.

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments