V Antverpách ukradol neznámy zlodej diamanty v hodnote 21 miliónov eur

Brusel/Antverpy (TASR) – Diamanty v hodnote približne 21 miliónov eur (714 mil. Sk) ukradli v belgických Antverpách zatiaľ neznámi zlodeji.

Príslušná prokuratúra dnes, týždeň po ohlásení krádeže, informovala, že v prípade má “horúcu stopu”. Vzniklo podozrenie, že do lúpeže je zapletený stály klient jednej z antverpských bánk.

Za informácie, ktoré by priviedli políciu k dolapeniu páchateľa, je vypísaná odmena vo výške dva milióny eur (68 mil. Sk).

Ukradnuté drahokamy boli uložené ako záruka na pôžičku peňažného ústavu v diamantovej štvrti v Antverpách. Vyšetrovatelia zistili, že páchateľ si vlámanie pripravil na minútu presne a realizoval ho minulý pondelok. Kriminalisti momentálne pátrajú po tom, či zlodej nemal pomocníka priamo v banke.

Prokuratúra už dala k dispozícii fantómový obraz zlodeja, ktorý bol približne vo veku 55 až 60 rokov a hovoril po anglicky.

Zdroj: © TASR 2007

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Comments

comments