TOP: Srílanský hotel ponúka údajne najdrahší dezert na svete

Kolombo (TASR) – Luxusný srílanský hotel ponúka klientom dezert za celých 14.500 dolárov (takmer 350.000 Sk). Tvrdí, že zákusok skombinovaný s ovocím a čokoládovou soškou s veľkým drahokamom je najdrahším na svete.

Hotel The Fortress v meste Galle odôvodňuje vysokú cenu ingredienciami ako sú pena zo šampanského Dom Perignon, lístky zo zlata a striebra – a najmä 80-karátový akvamarín. Ten je vsadený do sošky rybára na pilóte, ktorý má hotel vo svojom logu.

Zákusok si treba osobitne objednať. Hoci sa na naň pýtali v telefonátoch budúci hostia až z Japonska, zatiaľ ho nikto neochutnal, uviedli dnes predstavitelia hotela.

Hotel, v ktorom sa ceny za izby šplhajú až do výšky 1600 dolárov (38.000 Sk) za noc, už dezert prihlásil do Guinnessovej knihy rekordov a čaká na jej odpoveď.

Len samotný drahokam pochádzajúci zo Srí Lanky stojí 14.000 dolárov (338.000 Sk) a zákazník si ho samozrejme môže vziať so sebou.

Zdroj: © TASR 2007

Foto: lankapage.wordpress.com

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.Comments

comments