TOP: Aukčná sieň Christie's na jeseň vydraží Annenbergov diamant

New York (TASR) – Americká aukčná sieň Christie's dnes informovala, že na jeseň v New Yorku ponúkne na predaj 32-karátový diamant Annenberg, ktorého cena sa podľa odhadov vyšplhá nad päť miliónov dolárov (3,52 milióna eur).

Bezchybný diamant, ktorý je určený do prsteňa, vlastnila filantropka Lee Annenbergová, vdova po vydavateľskom magnátovi Walterovi Annenbergovi.

“Drahé kamene tejto veľkosti sú veľmi vzácne a ich prítomnosť na trhu je vždy významnou udalosťou vo svete diamantov,” povedal riaditeľ oddelenia šperkov v Christie's Rahul Kadakia. “Bezchybná farba tohto drahokamu, jeho čistota a lesk, ako aj jeho vzácny pôvod pritiahnu zberateľov klenotov z celého sveta,” dodal.

Lee Annenbergová, ktorá zomrela v marci vo veku 91 rokov, bola po smrti manžela, niekdajšieho veľvyslanca USA v Británii, predsedníčkou a prezidentkou Annenbergovej nadácie. Nadácia prispievala na neziskové organizácie, vzdelávanie a umenie.
     
Diamant pred dražbou vystavia v Ženeve, Londýne, Hongkongu, Los Angeles a v New Yorku.
     
V decembri 2008 sa za rekordných 24,3 milióna dolárov predal 35,6-karátový Wittelsbachov modrý diamant, čo podľa odborníkov korešponduje s mimoriadne vysokými cenami vzácnych drahokamov počas ekonomickej krízy.

Foto: jamesallen.com

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Comments

comments