TOP: 32-karátový diamant Annenberg predali na dražbe za 7,6 milióna dolárov

New York 21. októbra (TASR) – Brúsený hranatý 32,01-karátový diamant, ktorý si americká miliardárka a filantropka Leonore Annenbergová kúpila k 90. narodeninám, sa dnes predal na newyorskej dražbe za 7,6 milióna dolárov (5,09 milióna eur).

Bezchybný diamant vo veľkosti orecha je zasadený do prsteňa a po oboch stranách má menšie diamanty v tvare hrušky. Navrhol ho klenotník z newyorskej štvrte Manhattan David Webb.

Aukčná sieň Christie's pred dražbou odhadovala, že diamant sa predá za tri až päť miliónov dolárov. Skutočná cena teda výrazne prevýšila odhad. Podľa aukčnej siene doterajším rekordom v predaji 30-karátového štvorhranného brúseného diamantu je suma 3,1 milióna dolárov (2,08 milióna eur).

Totožnosť kupca na dnešnej dražbe zatiaľ nebola zverejnená.
     
Annenbergová zomrela v marci vo veku 91 rokov. Bola vedúcou protokolu v Reaganovej administratíve. Jej manžel, miliardár a mediálny magnát Walter Annenberg, zomrel v roku 2002.

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Comments

comments