Tissot Glamorous – švajčiarske potešenie pre oči s retro nádychom

Na veľtrhu Baselworld zažili oficiálnu premiéru očarujúce dámske novinky Glamorous od švajčiarskej značky Tissot. Vďaka elegantnému púzdru ľahko identifikovateľné modely s retro nádychom prídu na trh v dvoch verziách. Rozlišovacím prvkom sa pre Tissot Glamorous stalo okružie, ktoré sa v závislosti od modelu leskne buď čistým zlatom alebo zlatom v kombinácii s diamantmi.

Oválne púzdro z ružového zlata s rýdzosťou 18 karátov (750/1000) je u postavením vyššej a zákonite drahšej novinky doplnené brúsenými diamantmi kvality Top Wesselton. Okrem nezameniteľného ohňa Tissot pri týchto vzácnych kameňoch garantuje, že boli získané z legitímnych zdrojov v súlade s rezolúciami Organizácie spojených národov. V súvislosti so zlatým púzdrom radu Glamorous značka upozorňuje na rozumne nastavenú cenu, čo určite poteší nejednu ženu, ktorá neodolá vábeniu švajčiarskeho luxusu. Čo sa týka vlastností tela hodiniek, zrejme najdôležitejšou je vodeodolnosť 30M a použitie antireflexného zafírového sklíčka. Pomerne nízka odolnosť voči prieniku vody je pre zameranie línie Glamorous plne dostatočná a takmer nepoškriabateľný zafírový kryštál je v produkcii Tissotu samozrejmosťou.

qhd_tissot_glamorous1

Jednou z prvých vecí, ktoré na týchto hodinkách zaujmú pozornosť, je ciferník. Noblesa farebných odleskov podkladu z prírodnej perlete kontrastuje s temne čiernymi indexami. Rímske číslice si pre seba ukrojili podstatnú časť plochy ciferníka, pričom ich náklon kopíruje zaoblenie tvaru púzdra. V samom centre tváre hodiniek sa nachádzajú zlaté fazetované ručičky hodín a minút, ktorým sekundy meria malá sekundovka umiestnená na pozícii šiestej hodiny. Pre lepšiu orientáciu pri odčítaní času Tissot ukazovatele obohnal škálou zodpovedajúcou zobrazovaným údajom.

Presný chod zatiaľ dvojčlennej rodiny Glamorous zabezpečuje švajčiarsky quartz strojček ETA bližšie neupresneného typu. K jeho prednostiam patrí indikácia EOL (End Of Life), informujúca o nutnosti výmeny batérie. Čo sa týka funkcií, strojček, ako už vyplýva z popisu ciferníka, disponuje funkciami hodín, minút a malej sekundovky.

qhd_tissot_glamorous3

Na remienku, esenciálnom prvku každých náramkových hodiniek, si dizajnéri značky z Le Locle dali záležať. Zákazníčka si bude môcť vybrať z dvoch ladne žensky vyhotovených kožených remienkov – nadčasového čierneho na jednej a perleťovo béžového na strane druhej. Obe spracovania sú ukončené opaskovou prackou z 18-karátového ružového zlata.

Modely Tissot Glamorous neostali nič dlžné menu, ktoré dostali. Spojenie luxusu a retro vzhľadu so ženským princípom má solídnu šancu nájsť si v dámskom publiku svoje prívrženkyne, ochotné zaplatiť za hodinky sumu zhruba 3000 eur. S dostupnosťou v obchodoch sa počíta v priebehu mája.

Michal Pindura (autor pôsobí ako redaktor online magazínu hodinarskymagazin.sk)

Comments

comments