TechnoMarine XS Magnum Hummer

„Tvár tetovaného maorského náčelníka bola vždy hrdou ikonou na bankovkách, alebo poštovných známkach“. Takto sa začínal môj prvý článok v ktorom som predstavil prvý krát hodinársku firmu Technomarine a jej “tetované hodinky“…

Čím však boli dizajnéri tejto hodinárskej firmy inšpirovaní pri tvorbe svojho najnovšieho modelu chronografu som našiel na webe auto.cz.

Citujem: „Je nepochybné, že Hummer je veľmi výnimočným automobilom. Nie je možné ho zrovnávať vlastne so žiadnym iným automobilom na trhu. Má vlastný štýl, ktorý dáva jasne najavo, že sa jedná o „tvrdý“ a nekompromisný off-road“. Práve tento citát vystihuje najnovší chronograf od tejto známej hodinárskej firmy.

Meno nových hodiniek TechnoMarine nesie so sebou mierny protiklad. Nebýva totiž zvykom spolu spájať slová Hummer a XS (Extra Small). Napriek tomuto protikladu si spoločnosť TechnoMarine vybrala pre svoj nový model práve hore uvedené meno.

TechnoMarine navrhol výnimočné hodinky pre výnimočné auto. Inšpirovaný renomovaným off-roadom sa pýši nadmernou veľkosťou puzdra (40x43mm) vyrobenej z dvojfarebnej antikorovej oceli 316L, čiernym číselníkom s bielymi Superluminova Arabskými základnými číslicami a čiernym remienkom z prírodného kaučuku s dvojitou bezpečnostnou sponou, ktorého podoba je porovnateľná z tvarom behúňa pneumatiky Hummera.

Na spečatenie podobnosti s off-roadom dizajnéri umiestnili na pozícii čísla 6 otáčajúci sa malý ráfik kolesa, ktorý je zhodný s dizajnom 7 lúčového kolesa vozidla. Nad ňou je umiestnené meno firmy TechnoMarine a v žltom prevedení meno off-roadu Hummer. Dátumovník je umiestnený na pozícii čísla 4 a miesto čísla 12 je už nám známe logo firmy TechnoMarine. Na pozíciách čísla 9 a 3 umiestnili dizajnéri malé štvorcové číselníky stopiek a počítadlo hodín. Výrobca udáva voduvzdornosť chronografu 10 ATM / 100 m. a cena tohto krásavca bola stanovená na 1.450 USD.

Štvorhranný chronograf TechnoMarine Hummer®

Technické parametre:

Mechanizmus: Švajčiarsky quartzový strojček ETA 251.274
Funkcie: Hodiny, minúty, sekundy, chronograf 1/10 a dátumovník
Puzdro: Vodeodolné do 100m, oceľové – veľkosť 40×43 mm. Puzdro ošetrené čiernym špeciálnym PVD povlakom
Číselník: Funkčný číselník čiernej farby. V tme s fosforeskujúcimi arabskými číslicami a pomocným číselníkom stopiek.
Remienok: Kaučukový čiernej farby verne imitujúci dezén pneumatík vozidiel značky Hummer. Možnosť objednania remienka z krokodílej kože.
Záruka: 24 mesiacov
SWISS MADE
Cena: 1.450 USD.

Zdroj a foto: auto.cz–Technomarine–HoraLatina-WT

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments