Technomarine – Abyss 12,000 Meters Diver

Hodinárska firma TechnoMarine, ktorú založil v roku 1997 vášnivý potápač a dobrodruh Franck Dubarry je známa už našim čitateľom svojimi “tetovanými hodinkami – MAORI“ a chronografom HUMMER Watch.

Nový model, ktorý bol predstavený na výstave šperkov a hodín BaselWorld 2006 pod menom Technomarine – Abyss 12,000 Meters Diver v sebe určite tiež nezaprie dobrodružného ducha zakladateľa tejto firmy.

Tento model potápačských hodiniek je výnimočný hlavne tým, že ako prvý na svete odoláva tlaku vodného stĺpca (je vodotesný) do hĺbky 12 000 metrov, čo je úžasné a udivujúce, ale zároveň, povedzme si úprimne, v praxi  nevyužiteľné. Aby vydržali obrovský tlak , ktorý je v takejto hĺbke, konštruktéri vyplnili  puzdro špeciálnym tekutým silikónom.   

Oceľové puzdro hodiniek má priemer 43 milimetrov a vo svojom vnútri ukrýva kvarcový strojček ETA 955.422. Číselník s luminiscenčnými arabskými číslicami je k dispozícii ako je to u TechnoMarine už zvykom vo farbe čiernej, modrej, bielej, alebo žltej. Remienok na oboch stranách zdobí do výšky vystupujúce meno firmy a je vyrobený z vysoko kvalitného prírodného kaučuku čiernej farby.

Nakoniec nám zostáva odpoveď na poslednú otázku a tou je cena. Určite očakávate astronomickú cenu tohto potápačského skvostu, ale poteším Vás, základná cena modelu je len 590 švajčiarskych frankov.

Comments

comments