TAG Heuer – Professional Golf Watch

Všetky významné značkové firmy majú svojich “veľvyslancov“, ktorí propagujú ich produkty na rôznych spoločenských alebo športových podujatiach. Je tomu aj tak v hodinárskej firme TAG Heuer, ktorej patrí popredné miesto medzi výrobcami športových hodín a je známa predovšetkým svojimi mužnými masívnymi chronografmi. K jej čelným a prominentným “veľvyslancom“ okrem iných patrí Tiger Woods, muž ktorého meno je pojmom vo svete golfu. Spolupráca medzi tak významnými partnermi vyústila do zrodu unikátnych športových hodiniek, ktoré dostali charakteristické meno podľa športu v ktorom Tiger Woods patrí medzi absolútnu svetovú špičku – Professional Golf Watch…

Na tomto modeli je zaujímavé hlavne to, že sa na jeho zrode aktívne podieľal aj sám “veľký“ Tiger Woods. Jeho cieľom (samozrejme aj dizajnérov z firmy TAG Heuer) bolo, že spoločnými silami vytvoria náramkové hodinky, určené predovšetkým pre hráčov golfu. Spoločne teda vyriešili tri hlavné nedostatky v konštrukcii hodiniek, ktoré robia starosti golfistom pri samotnej hre – relatívne veľká váha, systém zapínania remienka a korunka hodiniek, ktorá vytvárala nepríjemný tlak na zápästie pri jej ohybe.

Vďaka ultraľahkým moderným materiálom sa podarilo dizajnérom znížiť váhu hodiniek na prijateľných 55 gramov. Problém s korunkou vyriešili naozaj geniálne, jednoducho ju umiestnili na ľavý bok puzdra.

Riešeniu bezpečného zapínania remienka venovali návrhári firmy zvláštnu pozornosť a vyriešili ju naozaj bravúrne. Remienok sa otvára stisnutím dvoch tlačidiel na puzdre hodiniek, ktoré sú umiestené pri číslici 10 a 2. Ako to presne funguje, je veľmi dobre vidieť na obrázku.

Hodinky vybavili pružným silikónovým remienkom(špeciálna zmes), ktorý zabráni akémukoľvek pohybu chronografu na zápästí pri švihnutí alebo údere golfovou palicou.

Výnimočná a ojedinelá konštrukcia týchto quartzových hodiniek podľa výrobcu vydrží obrovské preťaženie, čo zamedzuje tomu, aby veľké sily, ktoré na ne pôsobia hlavne pri úderoch hodinky nezničili.

Na záver dodajme (ako vždy) ešte niekoľko dôležitých informácií. Na pultoch značkových predajní sa TAG Heuer – Professional Golf Watch objaví v apríli a náruživí golfisti si tento skvost budú môcť kúpiť za 1.100 USD, ale pozor! Dohromady ich vyrobili len 4000 kusov.

Tag-Heuer

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments