TAG Heuer Link – Hodinky Ayrtona Sennu

Pred desiatimi rokmi sa stal slávny automobilový pretekár Formule 1 Ayrton Senna po tretí krát majstrom sveta v týchto aj dnes prestížnych automobilových pretekov. Ako je známe medzi fanúšikmi, Ayrton Senna nosil na svojom zápästí jedine hodinky TAG Heuer Link od roku 1988 až do svojej tragickej smrti v roku 1994…

V roku 1988 sa mladý a talentovaný automobilový pretekár pripojil k stajni McLaren a stal sa zároveň aj „veľvyslancom“ hodinárskej firmy TAG Heuer, ktorá sponzorovala McLaren. Spolupráca medzi Sennom a TAG Heuerom trvala až do pretekárovej tragickej smrti – do mája 1994. Za tieto roky meno Ayrtona Senny zohralo významnú a veľkú úlohu pri popularizácii hodiniek TAG Heuer. Na pamiatku legendy tohto nebezpečného športu hodinárska firma TAG Heuer uviedla na trh špeciálnu výročnú edíciu chronografu TAG Heuer Links Senna s jeho podpisom v počte 1991 kusov. Číslo 1991 preto, lebo v roku 1991 sa Ayrton Senna stal do tretice majstrom sveta v automobilových pretekoch Formule 1. 

Tento chronograf z antikorovej ocele s puzdrom o priemere 43mm a výšky 13 mm je vode odolný 200 m a vo vybraných predajniach klenotov a hodín kde firma TAG Heuer dodáva svoje hodinky ho môžete kúpiť za cenu, ktorá prevyšuje 100 000 Sk.

zlatnik@zlatnik.sk

 

Comments

comments