TAG-Heuer – dámske hodinky roku 2005

V dnešnom článku sme pripravili pre dámy naozajstnú lahôdku. „Šľachtický titul“ dámske hodinky roku 2005 získala 10. novembra v Ženeve firma TAG-Heuer s modelom „Diamond Fiction“, ktorý okrem zvláštnych technických riešení oslnil profesionálnych členov poroty aj obdivuhodne dekorovaným puzdrom.

Model je dielom hodinárskej spoločnosti TAG-Heuer preslávenej svojimi športovými hodinkami. Tieto obdivuhodné dámske hodinky s určite priliehavým menom „Diamond Fiction“ boli prvý krát predstavené širokej verejnosti v júni v „hlavnom meste“ módy a umenia v Paríži. Prvý krát ich bolo vidieť na zápästí najnovšej veľvyslankyne TAG-Heuer známej hollywoodskej herečky Uma Thurman. Na vkus slávnej herečky sa určite nemôžeme sťažovať, veď tento pozoruhodný kúsok v cene 100.000 EUR je esteticky ako aj po technickej stránke fascinujúcim dielom klenotníkov a hodinárov spoločnosti TAG-Heuer.

 

Foto: TAG-Heuer

Hodinky Diamond Fiction boli na tohtoročnej prehliadke miláčikom kolekcie Haute Couture. Zvláštnosťou je, že na prvý pohľad sa tvária ako „obyčajný“ saténový diamantmi zdobený náramok. Zodpovedným za tento klamlivý úsudok je puzdro na ktorom je zasadených 879 diamantov najvyššej kvality, ktoré sú upevnené na červenom remienku. Spoločná váha diamantov je 5,8 karátov.

Predvedenie najväčšieho kúzla nás čaká až vtedy, keď sa zatlačením tlačidla, ktoré je štýlovo umiestené na puzdre spustí hodinkový mechanizmus, vybavený na červeno svietiacimi LED diódami a v momente presvieti zo spodnej strany 54 diamantov, aby s podmaňujúcim červeným svetlom signalizoval svojej majiteľke presný čas.

Medzinárodná porota zložená zo zástupcov hodinárskeho remesla, novinárov, distribútorov hodín ako aj historikov jednomyseľne zvolila náramkové hodinky Diamond Fiction za dámske hodinky roka 2005. Počas piatich rokoch je to už tretí krát čo sa táto firma, ktorej korene siahajú do roku 1860 stala nositeľom významného medzinárodného ocenenia.

zlatnik@zlatnik.sk

Zdoj a foto: Gizmag – TAG-Heuer – Gizmodo

Comments

comments