Srbsko: Súd vymeral tresty podozrivým z krádeže šperkov v Tokiu

Belehrad  (TASR) – Traja podozriví zo spáchania historicky najväčšej krádeže šperkov v Japonsku dostali v rodnom Srbsku tresty do sedem rokov väzenia.


Aleksander Radulovič, Djordije Rasovič a Snežana Panajotovičová boli odsúdení za krádež drahokamov v hodnote 31,5 milióna dolárov (približne 757 miliónov korún). Medzi ukradnutými šperkmi bol aj 125-karátový diamantový náhrdelník. Krádež sa uskutočnila v roku 2004 v luxusnom obchode v Tokiu.

Sudkyňa Milena Rašičová zo srbského súdu pre organizovaný zločin povedala, že trojica bola súčasťou štvorčlenného gangu s názvom Pink Panther (Ružový panter). Podľa sudkyne k vylúpeniu obchodu v Japonskom hlavnom meste “použili silu”.

Štvrtý člen gangu, britská občianka, na tomto súde chýbala.

Radulovič, ktorý sa k lúpeži priznal, dostal sedem rokov väzenia. Rasovič dostal šesť a pol roka a Panajotovičová si odsedí tri roky a dva mesiace.

Radulovič počas súdneho procesu povedal, že sa na lúpeži dohodol s majiteľom obchodu. Obhajcovia sa proti rozsudku odvolajú.

Podozrivých zadržali v roku 2005 v Srbsku, pretože na nich bol vydaný medzinárodný zatykač. Japonsko súhlasilo, aby boli v Srbsku aj súdení.

Lúpež bola najväčšou v histórii Japonska. Samotný 125-karátový náhrdelník má cenu 27 miliónov dolárov.

Zdroj: © TASR 2007

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Comments

comments