14. Február – Deň sv. Valentína patróna zaľúbených, snúbencov a mladomanželov

faberge

Rímsky cisár Claudius II. jedného dňa vyhlásil “Ženatí muži sú mizerní vojaci!“ a nato vydal dekrét, ktorý Rimanom zakazoval ženiť sa.

Piaget – tajomstvo Benátok a svetlá Samarkandu

piaget
 Legendárny klenotnícky dom PIAGET predstavil novú kolekciu šperkov a hodiniek s názvom Secret  & Lights – A Mythical Journey by Piaget. 

Attilio Codognato a jeho desivé šperky

Codognato_20141708_1

Keď ste v Benátkach pozrite si šperky od legendárneho benátskeho klenotníka Codognata.

Šperky ku Dňu matiek – Tiffany & Co.

Maria21

História Dňa matiek siaha až do obdobia antiky. V starovekom Grécku oslavovali ženu ako darkyňu života už 250 rokov p. n. l. v podobe slávností na počesť matky všetkých bohov – bohyne Rhey. Oslavy trvali obyčajne tri dni – od 15. do 18. marca.

Marcello Barenghi a jeho fotorealistické kresby.

543662_515765085159512_1172699273_n

Pri dnešnom rannom kávičkovaní a pozeraní videí na YouTube som natrafil na veľmi šikovného talianskeho umelca Marcella Berenghina, ktorý ma zaujal fotorealistickými kresbami šperkov a hlavne v nich vsadených kameňov.

Carla Bruni Sarkozy – nová tvár kampane žnacky Bvlgari.

bulgari-logo

Bývala Prvá dáma Francúzska Carla Bruni – Sarkozy sa objavila v novej reklamnej kampani luxusnej značky Bvlgari.

Pomellato – TABOU

next
Taliansky výrobca šperkov Pomellato, ktorú  založil v roku 1967 Pino RABOLINI, sa čoraz rýchlejšie stáva jedným z najprestížnejších v Európe, hlavne preto, že ponúka ženám okrem luxusných šperkov aj šperky elegantné ale jednoduché, ktoré sú nositeľné v ktorúkoľvek dennú dobu.