Šperky Omega

Výrobca hodiniek Omega je význačná vo svete predovšetkým svojimi vynikajúcimi hodinkami špičkového dizajnu a dielenského spracovania, ale nie je novinkou, že táto švajčiarska hodinárska firma má vo svojej ponuke aj originálne šperky…

Svoju prvú kolekciu šperkov Omega predstavila v roku 1962 ktorú navrhol Gilbert Albert. Najnovšia kolekcia od Omegy sa opäť objavila na trhu pred niekoľkými rokmi a aj teraz, ako v roku 1962 sa tieto exkluzívne šperky predávajú len vo vybraných butikoch Omegy. Terajší súbor šperkov môžeme zaradiť do dvoch samostatných línií. V prvej sa na nás usmieva logo Omegy, v druhej nemôžeme prehliadnuť podobnosť s hodinkami série Constellation.

Na prvom snímku vidíme prsteň, ktorý podľa môjho názoru najlepšie vystihuje Omegu ako firmu, ktorá umiestňuje na trh výrobky s troma P – príťažlivosť, prirodzenosť a precíznosť .

Na prvý pohľad je to moderný prsteň, na ktorom hneď neuvidíme črty, ktoré vystihujú svojím tvarom značku , ale obráťme ho naopak a tvar je identický s posledným písmenom gréckej abecedy Omega. Prsteň sa vyrába z 18 karátového bieleho, alebo žltého zlata a samozrejme v obidvoch prípadoch sú nožičky písmena Omega vykladané briliantmi, ktorých je dohromady 32 kusov.

Na nasledujúcej snímke je solitér , ktorý nevtieravo poukazuje na značku výrobcu a môžeme ho kúpiť v bielom, alebo žltom 18 karátovom zlate. Podobnosť s písmenom Omega je šikovne ukrytá okolo nenápadnej ozdoby kruhového tvaru v strede ktorého vládne 4mm (0,25 ct) briliant, ktorý visí prakticky vo vzduchu a držia ho len 4 krapničky.

Záujemca má možnosť nájsť v novej kolekcii Omegy aj zábavnejšie kúsky šperkov. K nim patrí aj tento variabilný prsteň, pri ktorom sa pri návrhu jeho tvaru dizajnérom Omegy podarilo združiť spolu jednoduchosť a krásu.

Tento unikátny prsteň je zložený z dvoch častí a to jednej širšej a jednej tenšej obrúčky. V širšej časti prsteňa môžeme vidieť z vnútra puncové značky firmy a na vysoko leštenom povrchu je vyrytý nápis “ My Choise “ , ktorý je z jedných reklamných sloganov firmy Omega. Tenšia obrúčka je tiež leštená do vysokého lesku, dá sa jednoduchým spôsobom oddeliť od širšej, a tak sa môžu nosiť obe časti zvlášť. Aký materiál použili klenotníci pri jeho výrobe? Samozrejme je to zase 18 karátové biele, alebo žlté zlato, ale nie je problémom ho dostať v zmiešaných – a to, jeden prsteň biely, druhý žltý. V tom druhom prípade v prsteni z bieleho zlata je v oblúčiku zasadených 13 malých guľatých briliantov. Na obrázku môžeme vidieť, že ak sú obe prstene spojené, zase sa nám nevtieravo objaví znak Omegy.

Pokračovanie nabudúce.

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments