Šperk ako vianočný darček

Prišiel čas Vianoc a toto obdobie je pre nás zlatníkov a šperkárov akýmsi vyvrcholením roka. Ide predovšetkým o darčeky, pričom nejednu ženu, dievča, ale aj mužov potešia rôzne šperky, alebo aj hodinky. Samozrejme vždy ide o peniaženku zákazníka – niekto si môže / dovolí kúpiť prekrásny a jedinečný šperk, niekto si zvolí lacnejšiu variantu a kúpi prstienok, prívesok, alebo retiazku. Popozeral som sa po internete aká je aktuálna ponuka známych, či už menej známych výrobcov / predajcov šperkov.

 

Na začiatok som zasurfoval na asi najznámejších – Cartiera a Choparda. Špeciálnu vianočnú ponuku samozrejme nemali (ich meno už podobné akcie nepotrebuje), ale od nedávna predsa len pribudli nové a veľmi zaujímavé kolekcie. Stránky sú kompletné animované (flash) a tak vás čaká príjemný zážitok.

Adresy: www.chopard.com , www.cartier.com

Nasledoval nemenej známy – Dior. Ponuka je bohatá – prevažujú šperky zo striebra a bieleho zlata.

Strieborný prsteň Dior / Strieborný náhrdelník s príveskami v tvare srdca Dior

Prstene z leštenej ocele a bieleho emailu / náušnice z leštenej ocele a bieleho emailu

Dosť známy je aj Swarovski. Na stránkach som našiel naozaj bohatú vianočnú ponuku – samozrejme kombinácia striebra a známych Swarovského kryštálov.

 

Prsteň / súprava náušnice + prívesok – všetky šperky sú rhodiované, zasadené kryštály.

 

Prívesok a náušnice -  rhodiované a zasadené kryštály

hodinky – kryštály, minerálne sklo a kožený remienok

Zaujímavá kolekcia od Swarovského. Ak si chcete pozrieť aj ostatné šperky z vianočnej ponuky kliknite na tento odkaz.

Nasledoval som rôznych malých výrobcov a predajcov – prevažovala vianočná ponuka  hlavne strieborných šperkov. Viaceré ma zaujali, či už celkovým zjavom, alebo vypracovaním / nápadom (našiel som dokonca aj vianočnú kolekciu šperkov vyrobených technikou mokume gane).

Diamond Daisy – strieborný prsteň v kombinácii s ružovými zafírmi

 

Platinová kolekcia od BUNZa

 

Spomínal som techniku mokume gane. Narazil som teda práve na vianočnú kolekciu týchto, podľa mňa prekrásnych “kusoviek”, ktoré v našich krajoch vidno ojedinele (možnosť vidieť šperk vyrobený touto metódou bol na vyhlásení súťaže Tahitská perla 2003).

Viac menej je naozaj veľa rôznych druhov šperkov, ktoré sa mi páčili. Ide hlavne o vkus a opäť o peniaženku zákazníka čo si vyberie ak je už teda rozhodnutý, že darčekom bude práve šperk.

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments