Slávne diamanty – The Blue Empress – Modrá vládkyňa

Obchodný dom Harrods v Londýne odhalil diamantový náhrdelník s hodnotou okolo £10 miliónov (čo je asi v prepočte 16 miliónov US dolárov). Náhrdelník je samozrejme na predaj a už došlo aj k ponuke vo výške 10 miliónov US dolárov. Hlavnou dominantou náhrdelníku je “Modrá vládkyňa” – vzácny modrý diamant hruškového tvaru…

Hlavnou dominantou náhrdelníku je “Modrá vládkyňa” – vzácny modrý diamant hruškového tvaru, ktorí neoficiálne váži asi 14 karátov (o presnej váhe nie je zmienka).

Poďme sa však pozrieť na samotný šperk. Náhrdelník je vyrobený z 18K bieleho zlata, pričom okolo modrej vládkyne sú zasadené biele diamanty. Náhrdelník sa nachádza medzi unikátnou kolekciou 11 modrých diamantov zasadených dizajnérom z Los Angeles – Christian Tse.

Modelka Yasmin Le Bon s náhrdelníkom a “modrou vládkyňou” pri prehliadke v obchodnom dome Harrods v Londýne

Hovorca spoločnosti Steinmetz, ktorý leštil / čistil Modrú vládkyňu povedal, že farebné diamanty sú veľmi vzácne, ale modré diamanty sú oveľa vzácnejšie. Vyjadril sa aj k prípadnej kúpe Modrej vládkyne: je možné, že niekomu urobí takýto darček veľkú radosť, na druhú stranu je možné, že náhrdelník kúpi obchodník, alebo skončí niekde v súkromnej zbierke zberateľa diamantov.

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments