Ruskí boháči sa stretli na tohtoročnom milionárskom veľtrhu

Moskva (TASR) – Najbohatší Rusi si dali tento týždeň schôdzku na milionárskom veľtrhu v Moskve. Tohtoročná predajná výstava exkluzívnych darčekov pre najbohatšiu klientelu ponúkala záujemcom napríklad diamantmi vykladaný mobilný telefón v prepočte za 36 miliónov Sk, dostihového koňa za 13 miliónov Sk alebo pre menej bohatších tu bolo mini lietadlo za cca 1,9 milióna korún.

Na druhom ročníku výstavy sa zišlo asi 200 firiem, ktoré ponúkali svoje jachty, športové autá a celé ostrovy asi 40 tisícom návštevníkov. Organizátori odhadujú, že počas podujatia sa predal tovar v prepočte za cca 18 miliárd Sk.

Luxusný stánok firmy Da Vinci

Jeden zo stánkov ponúkal rusko-holandské jachty, ktorých ceny sa pohybovali od troch do 16 miliónov eur (110-580 miliónov Sk). Milovníci áut ani nedostali šancu dostať sa k Bugatti za 1,3 milióna eur (47 miliónov Sk), ktoré si niekto zarezervoval ešte pred začiatkom výstavy, no na výber im ešte ostali také skvosty ako Mercedes Cabriolet ročník 1960 za 300.000 dolárov (8,5 milióna Sk) alebo Jaguáre po 86.000 eur (cca 3 milióny Sk). Na predaj bol aj najdrahší mobilný telefón na svete za milión eur, z ktorého vyrobila firma Swiss Goldvish len tri kusy.

Najdrahší mobilný telefón na svete od firmy Goldvish

“Ľudia sa predháňajú, aby boli prví,” uviedol predavač Ivan Belovolov. “Sú ochotní platiť, aby ostatní o nich hovorili 'pozrite, oni majú ten exkluzívny parfum'.”

Avšak odľahlá tvár výstavy je smutnou pripomienkou, aký priepastný rozdiel je medzi malou skupinkou ultraboháčov a takmer pätinou národa, ktorá žije z mesačného platu 11.000 rubľov (takmer 12.000 Sk). V 150-miliónovom Rusku žije asi 33 miliardárov a do 90.000 milionárov.

Zdroj: © TASR 2006

Foto: www.millionairfair.ru

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Comments

comments