RADO

Ten, kto sa snaží nájsť dokonalé hodinky skôr, alebo neskôr narazí na firmu RADO. Firmu, ktorá naplno venovala svoj výskum dokonalosti v meraní času…

Rado určite nepatrí medzi tie staré a niekoľkými generáciami preverené známe firmy švajčiarskeho hodinárskeho priemyslu ako napr. Patek Philippe, TAG Heuer, alebo Omega. Napriek tejto nevýhode má za sebou roky úspešnej existencie. V roku 1957 – po 40 rokoch subdodávateľskej činnosti pre hodinársky priemysel predstavila kolekciu hodiniek pod značkou RADO a v roku 1962 položila oválnymi hodinkami DiaStar (prvými hodinkami na svete odolnými proti poškriabaniu) základný kameň svojej neuveriteľnej histórie úspechov. Sortiment náramkových hodiniek Rado je založený na dvoch nosných pilieroch. Je to kolekcia DiaStar s výrobkami „Anatom“, „Integral“ a „Ceramica“ a kolekcia Florence s výrobkami „Anatom“ a „La Coupole“. Tieto výrobky ponúka na piatich kontinentoch v 8 tisíc predajniach.

DiaStar v roku 1962

Diastar – dnes

Tento model spôsobil prevrat v hodinárskom svete pred 43 rokmi: pozeráte sa na prvé hodinky na svete s puzdrom z tvrdokovu a zafírovým sklíčkom chrániacim číselník proti poškriabaniu! Tieto vlastnosti hodinkám zabezpečili bezpríkladný úspech. Aj v dnešnej dobe sú tieto priekopnícke hodinky RADO podmaňujúce tak ako v roku 1962.

Rado ANATOM

Pánske a dámske hodinky úžasného dizajnu a samozrejme z úžasne tvrdého kovu. Celý povrch hodiniek je trvale odolný voči poškriabaniu.RADO od ostatných hodiniek odlišujú predovšetkým použité materiály. Zatiaľ čo ostatné značky používajú tradičné materiály ako zlato, platina, mosadz, alebo oceľ, zakladá si Rado na moderných materiáloch budúcnosti ako je tvrdokov, vysoko akostná keramika a zafírové sklo.. Permanentne sa tak snaží dosiahnuť takej kombinácie dizajnu a materiálu, aby perfektne ladili dva základné účely, ktoré sa od hodiniek očakávajú a to je moderný šperk plus funkčné hodinky.

Rado Copoule

Jednotnosť čara kopulovitého tvaru s veľkoleposťou vysoko technologickej keramiky. Blýskavá zlúčenina materiálu, farby a tvaru. Každodenné pohodlie pri nosení a absolútna stálosť voči poškriabaniu.

Rado CERAMICA

Ukážkový tvar v službe času. Dokonalý dizajn podtrhuje harmóniu línií. Tvarovo ideálne vypracovaný ohybný náramok a puzdro sú vyrobené z vysoko technologickej keramiky. Ciferník je spoľahlivo chránený zafírovým sklom.

História odolnosti proti poškriabaniu.

V roku 1962 Rado uviedlo na trh prvé nepoškriabateľné hodinky na svete. Koncept, ktorý sa na začiatku stretol s akousi skepsou sa behom niekoľkých rokov zmenil na pravdivý hit – preverením nových špecifických technológií a materiálov naplnilo Rado jedno zo starých túžob ľudstva – vytvorenie niečoho, čo si udrží svoju krásu a hodnotu po neobmedzenú dobu.

Magická formulácia – krása, ktorá pretrváva. Základ je daný zvládnutím tých najpokročilejších špičkových technológií pri spracovaní a výrobe vysokokvalitných materiálov, ktoré okrem nepoškriabateľnosti poskytujú aj ďalšie optimálne vlastnosti ako je šetrnosť voči pokožke a maximálne pohodlie pre nositeľa.

Rado Blue Fascination

Rado Lantano

Carpe Diem – Limited Edition

Druhým rozhodujúcim prvkom úspechu je nezameniteľný dizajn firmy Rado ku ktorému snáď nikto nemôže ostať ľahostajný – dizajn, ktorý sa sústreďuje na to podstatné a dáva nadčasovosť každému kusu hodiniek Rado.

Zdroj a foto: Rado – Watches – Topper

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments