Prstene na nohy?

Leto je v plnom prúde, horúce počasie sa znova vrátilo, prímestské pláže jazier, vodných nádrží a kúpaliská sú plné. Dlho som uvažoval o čom by som mal napísať teraz, v horúcom lete keď je hlavné dovolenkové obdobie a namiesto internetu sa väčšina ľudí opaľuje niekde pri vode. Dúfam však, že večer po domácej osviežujúcej sprche si zapnú svojho miláčika a trochu si zasurfujú na nete, že čo nového je v zlatníckom svete.

Čo začínajú nosiť hlavne mladé dievčatá ale aj dámy v strednom veku s vyšportovanou postavou a perfektnými nohami? Zdá sa, že hitom tohtoročnej letnej sezóny okrem členkových náramkov, ktoré dostať na našom trhu už dávnejšie, budú prstene na palce nôh. Je ich veľmi veľa vzorov a v rôznych farebných prevedeniach. Robia sa zo zlata, striebra, ale aj z umelej hmoty.

Sú vhodnou ozdobou ženských nôh nielen na pláž, ale aj poobede keď sa dámy s partnermi vyberú do mesta na kávu, alebo osviežujúci drink, alebo len tak, keď si spravia dámsku jazdu, sadnú si niekde v záhradnej reštaurácii k stolu, prehodia si nohu cez nohu, a na obdiv okoloidúcich vystavia svoje opálené ošperkované nohy.

A kde ich môžete kúpiť? Pýtajte si ich hlavne v zlatníctvach, v Košiciach ich napríklad dostanete v zlatníctve Beryl, na sídlisku nad Jazerom.

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments