Pri zrútení sa povrchovej bane zahynulo v KDR 13 ľudí dolujúcich diamanty

Kinshasa (TASR) – Najmenej 13 ľudí dolujúcich diamanty zahynulo v piatok v provincii Kasai na západe Konžskej demokratickej republiky (KDR), keď sa na nich zrútili steny asi 15 metrov hlbokej jamy, v ktorej kopali. Oznámili to v sobotu večer regionálne zdroje KDR.

Záchranné čaty, ktorým výdatne pomáhali miestni obyvatelia, pátrali v primitívnej povrchovej bani po obetiach tragického incidentu celú sobotu. Nešťastie, ktoré s menšími zraneniami prežili tri osoby, sa odohralo v dedine Kabikabi, ležiacej na periférii mesta Tshikapa.

Niekdajšia bohatá banská infraštruktúra KDR sa v uplynulých desaťročiach stala predmetom systematického drancovania. Riskantné pátranie po drahých kovoch, realizované primitívnymi prostriedkami, je pre chudobných obyvateľov bývalej belgickej kolónie často jedinou možnosťou zarobiť si aspoň na základné potraviny.

Zdroj: © TASR 2006

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Comments

comments