Porsche Design – PTC 911

Porsche Design je renomované designérske štúdio, ktoré netreba zvlášť predstavovať. Okrem designu písacích potrieb, kávovarov atď. majú na konte aj niekoľko veľmi vydarených a aj s úspechom realizovaných návrhov náramkových hodiniek. V dnešnom článku sa pozrieme trocha bližšie na ich najnovšie dielo, ktorému dali meno PTC 911…

Už meno hodiniek poukazuje na jedno z legendárnych športových áut – Porsche 911. Puzdro PTC 111 má priemer 42 mm a je vyrobené z obľúbeného materiálu našej modernej doby – z titanu. Ako uvidíte na nižších vyobrazeniach, na tomto chronografe každý detail demonštruje príbuznosť k legendárnemu športovému autu.

Na veľký červený číselník PTC 911-stky designéri umiestnili tri pomocné číselníky čiernej farby vytvárajúc tak veľký farebný kontrast, ktorý ale vôbec nie je na škodu, skôr naopak.Na číselníku, ktorý je samozrejme chránený zafírovým sklíčkom je pod menom výrobcu chronografu znázornená silueta Porsche 911-stky a nápis Limited Edition.

Hnacím srdcom chronografu je automatický mechanický strojček ETA kaliber 2849-2 a pri pohľade na spodnú časť puzdra je cez zafírové sklíčko viditeľný chod jeho unikátneho rotorového systému . Na chladne elegantné puzdro (mimochodom, s chladnou eleganciou sa môžeme stretnúť skoro v každom interiéri v Nemecku navrhnutom automobile) návrhári Porsche Design umiestnili tlačidlá s ryhovaným povrchom, výsledkom čoho je nekĺzavosť pri manipulovaní s nimi. Vodovzdornosť hodiniek podľa výrobcu je 100 m.

Designéri si dali záležať aj na vzhľade kaučukového remienka a ozaj nápadito a zaujímavo vyriešili jeho vnútornú stranu, ktorá má tvar dezénu športovej vysokorýchlostnej pneumatiky.PTC 911-stka sa bude vyrábať v troch farebných prevedeniach číselníka. Okrem už spomenutej červenej ešte vo farbe žltej a čiernej. Cena týchto hodiniek je taká mohutná ako samotný to merač času – 3.600 euro, ale keď si kúpite všetky tri farebné vyhotovenia aj s malými modelmi Porsche, tak zaplatíte 12.300 euro.

Porsche Design

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments