Polícia pátra po podvodníkovi, ktorý okráda zlatníctva

Nitra (TASR) – Polícia v Topoľčanoch pátra po podvodníkovi, ktorý okráda na Slovensku zlatníctva. Pashk Pasulji, narodený 22.3.1948, je z Novigradu v Chorvátsku. Podľa doterajších zistení kriminalistov navštevuje zlatníctva, v ktorých prejaví záujem o kúpu zlatých a strieborných šperkov vo väčšom množstve v niekoľkostotisícových hodnotách.

Medzitým si šperky dá zabaliť do rovnakých bielych vrecúšok. Balíčkov je 10 až 20. Vystupuje suverénnym dojmom solventného zákazníka. V predajni sa zdrží a v nestráženej chvíli odcudzí jedno až dve vrecká s najvzácnejšími šperkami. Následne chce všetko zaplatiť, ale obyčajne zistí, že nemá pri sebe príslušnú sumu, tak chce platiť kartou. Keďže v predajni to nie je možné, navrhne, aby mu šperky odložili a on si pre ne príde aj s peniazmi. Samozrejme, že sa už neukáže. Naposledy tak spravil v predajni v Topoľčanoch, kde odcudzil šperky za viac ako 100 000 Sk.

“V Národnej ústredni Interpolu kriminalisti zistili, že za podobné konanie vyhlásili po podvodníkovi pátranie v Chorvátsku. Hľadaný sa pohybuje po celom Slovensku a prespáva na rôznych miestach, pričom takýmto spôsobom okradol už viac zlatníctiev. Informácie o jeho pohybe a pobyte h možno oznámiť na č.t. 096135 3155 alebo na známu 158,” informoval dnes TASR hovorca polície v Nitre Miloš Fábry.

Zdroj: © TASR 2007

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Comments

comments