OMEGA – BASELWORLD 2005

Ako už vieme, švajčiarska hodinárska firma OMEGA nie je len svetoznámym výrobcom hodiniek, ale dostáva sa v poslednej dobe do širšieho povedomia ľudí aj svojimi svojráznymi šperkovými kreáciami. Na medzinárodnej výstave a veľtrhu klenotov – hodín sa prezentovala nielen novým modelom potápačských hodín, ale aj s kolekciou zaujímavých prsteňov určených pre pánov.

Vzhľadom nato, že OMEGA je známejšia medzi verejnosťou svojimi kvalitnými hodinkami, vybrali sme pre priaznivcov tejto značky jej dva najzaujímavejšie nové modely, ktorými sa okrem už starších, na trhu zavedených vzorov prezentovala na tejto prestížnej výstave.

 

Pre porovnanie: oceľové – 45 mm puzdro, v oranžovom prevedení s koženým remienkom z aligátora 42mm puzdro

Jedným z tých dvoch noviniek sú nové potápačské hodinky s výstižným menom Planet Ocean, ktoré určite uspokoja všetky nároky pre vyznávačov tohto stále obľúbenejšieho vodného športu. Eklektický dizajn Planet Ocean je veľmi vydarený, veď podobnosť s predchodcami ako sú Speedmaster Broad Arrow, Seamaster Aqua Terra a Seamaster Professional je nepopierateľná. Modely Seamaster Planet Ocean sa zhotovujú v dvoch rozmeroch puzdra. Väčšie oceľové puzdro má priemer 45 mm, menšie 42mm. Na viacfunkčnom, čiernom číselníku je vidieť fosforeskujúce “SuperLuminova” indexy, ktorých jednotnosť s citom narúšajú, do vysokého lesku leštené arabské číslice na pozíciách hodín 6, 9 a 12. Post čísla 3 obsadil decentný indikátor dátumu. Na z ocele vyhotovenej lunete Omega umiestnila obruče čiernej, alebo pomarančovej farby, ktoré sa otáčajú len v jednom smere.

  

Omega Planet Ocean s priemerom puzdra 42 mm v rôznych variáciách

Do 600m vodeodolné bezpečnostné oceľové puzdro vo svojom vnútri ukrýva automatický chronometer kalibru Omega 2500 Co-Axial vlastnej konštrukcie, ktorý má rezervu chodu 44 hodín.

Detailný záber na zadné viečko

Efektný pohľad do akvária na hodinky Planet Ocean. Aj takto pôsobivo ich prezentovala Omega na BASELWORLD 2005

Samozrejmosťou je antireflexné, škrabancom a vodotesné odolné bezpečnostné zafírové sklíčko. Nové modely Planet Ocean si môžete kúpiť s oceľovým náramkom, s remienkom z čierneho kaučuku, alebo s koženým remienkom v hnedej farbe. K živej pomarančovej farbe lunety bude Omega mimoriadne dodávať aj v rovnakej farbe kožené remienky. Cena hodiniek sa bude pohybovať v závislosti od priemeru puzdra a použitého náramku a remienkov, s pravdepodobnosťou prevýši cenu 100 000 Sk.

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments