OMEGA – BASELWORLD 2005 – záver

Ako som to už sľúbil na začiatku, záver série článkov o novinkách firmy Omega, ktoré predstavila na veľtrhu Baselworld 2005, bude prislúchať šperkom. Z kolekcie, ktoré Omega predviedla, dávam do pozornosti cteným priaznivcom nášho webu, garnitúru veľmi zaujímavých pánskych prsteňov, ktoré navrhol „plavecké torpédo“ a od roku 1997 „veľvyslanec“ Omegy – Ian Thorpe.

V týchto prsteňoch Ian Thorpe s vycibreným citom skombinoval také ušľachtilé a vzácne materiály ako sú : zlato, koža, ebenové drevo a drahokamy. S korpusom prsteňa vyrobený z 18 karátového žltého zlata veľmi dobre harmonizuje tmavohnedá koža. Týmto dvom majstrovsky a technologicky na vysokej úrovni spútanými ušľachtilými materiálmi kraľujú také prírodné kamene ako sú citrín, alebo olivín (peridot) štvorcového výbrusu.

Citrín

Druhy kameňov do týchto pánskych prsteňov vybrali v omege veľmi dobre, veď keď sa pozrieme na históriu citrínu hovorí sa o nich, že ich na hrudi nosili rímsky legionári, aby boli chránený pred zlom všetkého druhu. Symbolizuje pohodu, miernosť, láskavosť a teplo domova.

Olivín (Peridot)

Olivín je typický mužský kameň a poznali ho už starí Gréci. Hovorí sa, že zmierňuje účinky opitosti, pomáha ovládať emócie a uvoľňuje myslenie. V baroku bol kameňom milencov, chránil ľudí pred bolesťou srdca, pomáhal pri zimnici a v nešťastí. Pozdejšie sa brúsené olivíny vsadzovali aj do cirkevných šperkov a predmetov.

Prstene Omega – Ian Thorpe v plnej kráse

Okrem prsteňov zobrazených na fotografii sa vyrába ešte jeden model, kde kožu nahrádza ebenové drevo a namiesto citrínu, alebo peridotu je v prsteni zasadená záhneda (dymový kremeň).

Záhneda

prsteň sv. Vojtecha – Praha, Metropolitní kapitula u sv. Víta, pokladnice dómu

Dôkazom tohože záhneda patrí medzi kamene, ktoré s obľubou nosili muži už oddávna je prsteň sv. Vojtecha z roku 983.

Ian Thorpe pri predvádzaní svojej kolekcie pánskych prsteňov z modelkami na BASELWORLD 2005-05-19

Zdroj: Omega

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments