Newyorský taxikár vrátil 31 diamantov, ktoré našiel v kufri svojho taxíka

New York (TASR) – Newyorský taxikár vrátil čiernu kabelku obsahujúcu 31 diamantových prsteňov cestujúcej, ktorá mu nechala len 30 centov prepitného.

Po tom, ako taxikár bangladéšskeho pôvodu Chowdhury Osman objavil v kufri svojho taxíka kabelku, rozhodol sa nájsť jej majiteľku. Podarilo sa mu s ňou skontaktovať až po mnohých telefonátoch.

Klenotníčka, ktorej meno nie je známe, mu ponúkla 100-dolárovú odmenu. Peniaze mali Osmanovi nahradiť tržbu od zákazníkov, ktorých stratil, kým sa ženu snažil vypátrať. Taxikár ich však prijal veľmi zdráhavo.

“Klenoty by som si aj tak nikdy nemohol nechať. Som usilovný pracovník. Mám rád svoj život. Som spokojný. Nikdy nezoberiem peniaze alebo majetok niekoho iného, len aby som sa stal bohatým. Nie takýmto spôsobom,” povedal Osman.

“Ak nájdem niečo v mojom taxíku, vrátim to majiteľovi. Cítim sa tak skutočne šťastný a som na seba hrdý,” dodal poctivý taxikár.

Zdroj: © TASR 2006

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Comments

comments