Najväčší bezchybný biely diamant v tvare srdca vydražili za rekordnú cenu

Ženeva (TASR) – Aukčný dom Christie's oznámil, že predal na aukcii doteraz najväčší zaregistrovaný bezchybný biely diamant v tvare srdca za rekordných 4,05 milióna švajčiarskych frankov (90,65 milióna Sk).

Vzácny klenot vážiaci 37,07 karátu bol najväčším skvostom na aukcii šperkov v Ženeve, ktorá sa koná každý polrok. Výsledná predajná cena aukčný dom neprekvapila, keďže približne takúto sumu očakávali. Meno predajcu ani kupca diamantu nezverejnili.

Takmer 50 šperkov z dielne francúzskych klenotníkov Van Cleef& Arpels, ktorá v súčasnosti oslavuje svoju storočnicu, vynieslo na separátnej večernej aukcii Christie's takmer 214 miliónov Sk.

Minulý týždeň sa v Ženeve konali tri aukcie klenotov aukčného domu Christie's, ktorých celkový objem dosiahol približne 77 miliónov švajčiarskych frankov (1,7 miliardy slovenských korún). Podľa experta na klenoty tohto aukčného domu Erica Valdieu, takúto sumu sa “nepodarilo dosiahnuť nikomu na svete už celé roky”.

Zdroj: © TASR 2006

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Comments

comments