Michael Kors Hunger Stop 100 Series – hodinky, ktorým nie je ľahostajný hladomor vo svete

Je pochopiteľné, ak človek, ktorý sa nejaký ten rok zaoberá hodinkami, má po určitej dobe tendenciu odkláňať sa od quartzových kusov a prejavovať väčšie sympatie mechanickým modelom. Odtiaľ je už len krôčik ku ďalšiemu levelu – mechanickým hodinám so švajčiarskym pôvodom. Avšak, existujú aj hodinky, ktoré k nadobudnutiu aury príťažlivosti nutne nepotrebujú pochádzať z krajiny Helvétskeho kríža, ani hrdiť sa v pravidelnom rytme oscilujúcou zotrvačkou. Zvlášť, ak majú za sebou pútavý príbeh.

mk5

Faktor silného príbehu, navyše podporený dizajnovými prvkami jedného z najpredávanejších modelov módnej značky Michael Kors, majú v talóne hodinky s ambíciou nakŕmiť hladujúce deti po celom svete. Hoci séria Hunger Stop 100 Series nie je žiadnou horúcou novinkou, pozornosti sa tejto štvorici dámskych hodiniek dostáva viac než dosť. Stačí si otvoriť firemnú stránku výrobcu alebo nájsť na internete zábery, na ktorých s nimi pózuje hollywoodska herečka Halle Berry či česká topmodelka Karolína Kurková, aby ste zistili, akú vážnosť im Michael Kors prikladá.

mk1

V roku 2013 prominentný newyorský návrhár nadviazal partnerstvo s Organizáciou spojených národov, presnejšie s iniciatívou Svetového potravinového programu (World Food Program), s cieľom pomôcť obyvateľom štátov sužovaných hladomorom. Prostredníkom v dosahovaní vytýčeného cieľa sa stali časomery, ktoré vystihuje jednoduchá rovnica: 1 predaný kus hodiniek = 100 porcií jedla (25 USD). Výťažok z doteraz predaných hodiniek za znamienko rovná sa pripísal číslo 5 miliónov. Vysoké cifra okrem úspešnosti projektu hovorí nepriamo aj o kvalitách tikajúceho bojovníka s hladomorom.

mk2

Dámska kolekcia Michael Kors Hunger Stop 100 Series je dostupná v dvoch verziách – oceľovej s lešteným, dodatočne neupravovaným povrchom a oceľovej, s povrchom povlakovaným zlatým PVD. Dámske 38-milimetrové varianty dopĺňajú pánske ekvivalenty s púzdrom o priemere 45 mm. Modely s veľkorysou pevnou lunetou sú vybavené minerálnym sklíčkom a výrazne vyčnievajúcou korunkou, umožňujúcou pohodlnú manipuláciu pri nastavovaní času a dátumu. Pripojený článkovaný náramok na zápästí fixuje dvojtlačidlová skladacia spona.

mk3

Nápadný tyrkysový respektíve modrý ciferník deklaruje globálny dosah poslania týchto hodiniek leptanou mapou sveta. Všetky funkčné elementy sú na ploche ciferníka umiestnené tak, aby ich viditeľnosti nič nebránilo. Minútová a hodinová centrálna ručička je vďaka luminiscenčnému pigmentu naviac viditeľná aj za zhoršených svetelných podmienok. Dva horizontálne uložené registre chronografu (12-hodinový a 60-minútový) sú u rozmernejších modelov spoločne s nápisom 100 Series obohnané prstencom s prídavnou sekundovou škálou, ktorá nájde uplatnenie pri spustených stopkách. V prstenci na pozícii 4:30 sa nachádza okienko jednoduchej dátumovky. Vonkajšia časť ciferníka patrí kombinácii arabských markerov hodín a aplikovaných indexov.

mk4

Aj na viečku púzdra s vodeodolnosťou 100 M/10 ATM Michael Kors prezentuje na niekoľkých miestach zámer pomôcť WFP s vypuklým problémom hladomoru. Symbolickú váhu dáva tomuto záväzku vygravírovaný podpis slávneho návrhára.

Kvarteto hodiniek z radu Michael Kors Hunger Stop 100 Series sa predáva exkluzívne cez internetový obchod značky za jednotnú cenu 295 amerických dolárov (216 €).

Video: 

Autor: Michal Pindura, redaktor Hodinarskymagazin.sk

Comments

comments