MEMIX a XONIX – hodinky s USB klúčom a MP3 prehrávačom

Tí z Vás, ktorí sa zaoberáte okrem iného aj počítačmi, určite poznáte pojem USB kľúč. USB kľúč sa pravdepodobne stane náhradou klasickej diskety, ale o tom rozhodne budúcnosť. Pomenovanie USB kľúč dostalo toto zariadenie nielen vďaka svojej veľkosti, ale aj jednoduchosti – stačí ho zasunúť do USB portu a v závislosti od kapacity kľúča (16,32,64,128,256,512 MB, 1 GB a vyššie) môžete kopírovať vaše dáta z počítača. Postupom času sa vo veľkosti USB kľúča začali vyrábať MP3 prehrávače, ktoré nie sú ničím iným len klasickým USB kľúčom s dodatkom v podobe MP3 prehrávača.

Dnes si však predstavíme hodinky značiek Memix a Xonix. Obidve majú integrovaný USB kľúč, pričom hodinky Xonix majú pridaný aj Mp3 prehrávač, mikrofón…

MEMIX

Hodinky MEMIX sa vyrábajú v dvoch prevedeniach – čiernej a sivej a v rôznych kapacitách pamäte USB kľuča. Na trhu sú modely s kapacitou 16, 32, 128 a 256 MB, pričom model s 512 MB kapacitou sa má dostať na trh už čoskoro. 512 MB kapacita je už veľmi pekná hodnota – nechýba veľa a skoro by ste nakopírovali obsah celého CD.

Telo hodiniek je z dnes dosť moderného materiálu – povrch je “gumový”. Sklíčko je zasadené nižšie a chráni ho rámček z leštenej ocele. USB káblik, ktorým spojíte hodinky s PC je ukrytý v náramku a jeho dĺžka je 1m, teda dosť na to, aby ste hodinky nemuseli dávať dole zo zápästia. Spojenie s PC indikuje červená LED dióda. Baterka hodiniek sa dobíja pomocou USB prepojenia. Dizajnovo teda veľmi pekné hodinky a spolu s aspoň 64MB kapacitou splnia naozaj to, čo sa od nich očakáva.

Vlastnosti:

  • Podpora Plug & Play na Windows 98/ME/2000/XP, Linux 2.4 a vyšší, Mac OS 8.6 a vyšší
  • USB kábel ukrytý v náramku hodiniek
  • LED dióda indikujúca pripojenie
  • Heslom chránené dáta
  • 1 meter dlhý USB kábel
  • USB 1.0 a 2.0

 

 

XONIX

Hodinky XONIX majú nielen funkcie hodiniek MEMIX – teda klasický USB kľúč, ale obsahujú MP3 prehrávač s pokročilými funkciami a tiež záznamník. Na hodinky trošku veľa funkcií nemyslíte?

Realita je však taká, že všetky tieto zariadenia v hodinkách existujú. Hodinky majú opäť veľmi príjemný a moderný dizajn. Telo, ako aj náramok ma povrch “gumový”. Rámček okolo sklíčka, ako aj časť vrchu tela hodiniek je opäť z leštenej ocele. V náramku sa nachádza opäť USB kábel dlhý 1 meter. Na hodinkách sa okrem USB káblu nachádza aj vstup pre stereofónne slúchadlá a tiež integrovaný mikrofón. To však nie je všetko – počas prehrávania hudby si môžete zvoliť z niekoľkých prednastavení equalizéra. Hodinky opäť obsahujú Lion dobíjateľnú baterku cez USB kábel.

Vlastnosti:

MP3 Player, Japonský strojček 128 MB RAM pamäte (existujú aj modely s väčšou kapacitou 256,512 MB aj 1GB),  USB 1.1 (USB kábel integrovaný do náramku hodiniek) (modely s 256 a 512 MB pamäte majú USB 2.0 rozhranie), Plug and Play, Ochrana dát kódom, LED diódy pre aktuálny režim, Bootovateľné, Kvapku – vzdorné, Chránené proti otrasom a statickej elektrine….

Ďalšie vlastnosti hodiniek Xonix:

Rozmery: 61mm (L) x41mm (W) x17mm (H), váha:100 g Záruka1 rok, Kapacity: 64MB, 128MB, 256MB – 512 a 1 GB sa chystajú Typ pamäte:NAND Gate Data Flash od Samsung / Toshiba, Čas nahrávania: 64MB / 4.5 h, 128MB / 9 h, 256MB / 18 h, MTBF: 1,000,000,  S/N Ratio: 90 dB, Uchovanie dát: Až do 10 rokov, Čas / kapacita pri formáte: WMA formát (64Kbps) 240minút/128MBMP3 formát (128Kbps): 120minút/128MB, Frekvencia: 20Hz – 20KHz, 5-Módov Equalizéra: Jazz / Classis/ Rock/ POP a Normal, Prehrávacie módy: Prehrávanie, Opakovanie, Stop, pretáčanie dopredu a dozadu, Frekvencia pre nahrané slovo: 8KHz/s., Podpora kompresie: od 32Kbps do 320Kbps, Batéria: Automatické vypnutie po 2 min nečinnosti. Pracovné teploty: Od – 20C do + 70C, Typ batérie: 3.7V / 170 m Ah makromolekulová polymérová Li-ion batéria dobíjateľná cez USB port Doba dobíjania: 2 h dobíjania. Plné nabitie poskytne až 5 hodín počúvania, Príslušenstvo: Stereo slúchadla, USB kábel 1 meter, manuál a ovládače na CD, na požiadanie aj adaptér na 220V.

Osobne si myslím, že sa naozaj jedná o veľmi zaujímavé hodinky, nielen moderným dizajnom, ale v prvom rade funkciami. Je predsa len lepšie nosiť USB kľúč na ruke, ako zavesený na kľúčoch, alebo na krku.

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments