Louis Moinet – Baselworld 2005

Známa hodinárska firma Louis Moinet predstavila návštevníkom tohtoročnej výstavy klenotov a hodín Baselworld 2005 novú kolekciu chronografov. V dnešnom článku predstavíme najzaujímavejší z nich, ktorému Louis Moinet dal meno Chronovintage “Artemis”…

“Artemis” som nevybral len kvôli jeho vzhľadu, ale aj kvôli jeho jedinečnému strojčeku. A v čom spočíva jeho jedinečnosť? Nestáva sa totiž veľmi často, že taká prestížna hodinárska firma akou Louis Moinet bezpochyby je, dala do celkom nového chronografu mechanický strojček, ktorý bol vyvinutý ešte v sedemdesiatich rokoch minulého storočia. A urobila veľmi dobré rozhodnutie, pretože vysokú kvalitu tohto strojčeka preveril čas a spokojnosť zákazníkov s hodinkami iných sérií v ktorých presný a bezproblémový chod zabezpečoval práve tento typ strojčeka.

 

Puzdro hodiniek typu Tonneau (tvar puzdra hodiniek pripomínajúci súdok ) je vyrobené z ušľachtilej oceli. Sklíčko chrániace číselník striebornej, modrej alebo čiernej farby je zafírové. Zafírové sklíčko je aj na zadnom viečku chronografu, cez ktoré môžeme sledovať fascinujúci chod mechanického, ručne naťahovacieho strojčeka, ktorého rezerva chodu je úctyhodných 45 hodín. 

Funkcií ako chronograf nemá veľa – ústredný ukazovateľ hodín a minút dopĺňajú stopky. Ručne šitý remienok je z krokodílej kože s oceľovou bezpečnostnou sponou. Na jedinečnosť a exkluzívnosť týchto náramkových hodiniek poukazuje aj to, že Louis Moinet zhotovil pre “fajnšmekrov“ len 99 kusov Chronovintage “Artemis”.

Zdroj: Swisspress

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments