Londýnsky obchodný dom Harrods zaradil do predaja zlaté tehličky

Londýn 15. októbra (TASR) – Aby bola vianočná nákupná sezóna ešte jagavejšia ako inokedy, prišiel londýnsky luxusný obchodný dom Harrods s novým typom sortimentu – zlatými tehličkami.

Ako Harrods dnes informoval, spojil sa so švajčiarskym spracovateľom drahých kovov Produits Artistiques Metaux Precieux s cieľom umožniť predaj zlatých tehličiek s hmotnosťou 12,5 kg. Vychádzajúc z dnešnej popoludňajšej ceny zlata na trhu v Londýne budú zlaté tehličky stáť okolo 423.385 USD (284.839,21 eura). Zákazníci si ich budú môcť kúpiť prostredníctvom finančnej pobočky obchodného domu Harrods Bank, ktorá sa nachádza priamo v obchodnom dome.
        
“Finančné prostredie zvýšilo medzi súkromnými investormi v Británii záujem o zlato,” povedal jeden z predstaviteľov Harrods Chris Hall. “Doteraz však Londýn nepatril k mestám, kde by takýmto investorom vychádzali veľmi v ústrety,” dodal.
     
Mnohí investori sú presvedčení, že v súčasnosti, keď hodnota dolára je na veľmi nízkej úrovni, je ideálne investovať do “bezpečnejšieho prístavu”. Tým sa ukazuje práve zlato. Podľa mnohých je drahý kov istejšou investíciou než napríklad iné meny, ale aj akcie alebo nehnuteľnosti.

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Comments

comments