Zlato světa

Zlato sveta

Kov kráľov a kráľ kovov. Kniha z edície (Nejkrásnější a nezajímavější)  nám ponúka všetko, čo by sme mali vedieť o zlate, aby sme docenili jeho rolu v dejinách ľudstva a krásu predmetov z neho vyrobených.

Kamene a drahokamy

48c2e6e8b3ac2.jpg

Výpravná kniha, ktorá čitateľa zavedie do fantastického sveta kameňov. Na prakticky zostavených, bohato ilustrovaných stranách sa dozvie mnoho zaujímavostí o rôznych typoch hornín, minerálov a drahých kameňov.

Kniha: Zakázkové zavírací nože

4794d7a2292a2.jpg
Kniha je prvým dielom, ktoré sa v takom veľkom rozsahu zaoberá unikátnou oblasťou úžitkového umenia – svetom novodobých, nádherne zdobených zatváracích nožov.

Prahu zaplavili falošné perly!

44c7da3c082a6.jpg

Česká obchodná inšpekcia (ČOI) získala počas minulého týždňa oficiálne výsledky svojej akcie „Perla“. Odborníci potvrdili, že všetky perly, ktoré inšpektori ČOI nakúpili, sú iba napodobeniny.

 

Zlato – Příběh mimořádného kovu (Jan Struž – Bohumil Studýnka)

44c7db327b300.jpg

Viete, koľko zlata doposiaľ na svete vyťažili, alebo koľko váži najväčší zlatý nuget? Ako fungujú novodobé zlaté bane, ktorá zlatá minca je zberateľským skvostom a ako sa vyvíja cena zlata?

Novinka na Slovenskom knižnom trhu – Zlato na Slovensku

“Zlato na Slovensku” je plnofarebná kniha vo formáte A4 v tvrdej väzbe a je to historicky prvé súhrnné dielo o zlate na našom území. Obsahuje viac ako 300 obrázkov a má 298 strán. V prílohe nájdeme nástennú mapu ložísk zlata na Slovensku. Je to kniha o minulosti, prítomnosti a celkovej realite zlata na našom území. Predaj tejto zaujímavej publikácie sa začal počas MS 2004 v ryžovaní zlata v Revišťskom Podzámčí.

Autor: Bakos F – Chovan M. a kolektív
Vydavateľ: Slovenský skauting

zlatnik@zlatnik.sk

Encyklopédia českého zlatníctva, strieborníctva a klenotníctva

44cb48bbc9d03.jpg

Určite mi dáte za pravdu, že kníh, ktoré sa zaoberajú zlatníctvom, strieborníctvom, klenotníctvom, alebo aj postupmi v týchto odvetviach je naozaj veľmi málo. Jednou z kníh, ktorá prešla aj našimi rukami je kniha s názvom Encyklopedie českého zlatnictví, stříbrnictví a klenotnictví, ktorej autorkou je pani PhDr. Dana Stehlíková, CSc. Autorku sme oslovili, aby nám o tejto encyklopédii napísala trošku viac…