Laurence GRAFF – náhrdelník Lesotho Promise

Začiatkom roka bol osud 603 karátového, surového diamantu Lesotho Promise, ktorý bol nájdený v diamantovej bani Letsenf  v africkej krajine Lesotho spečatený. Zo surového diamantu dal klenotník Graff vybrúsiť 26 menších v rôznych veľkostí a tvarov. Lesotho Promise bol v surovom stave 15 najväčším diamantom na svete.

Surový diamant Graff kúpil za 12,36 miliónov dolárov a po rozdelení a vybrúsení povedal, že by rád predal 26 kameňov spolu za 20 miliónov. Podľa jeho vtedajších prepočtov na toľko vzrástla trhová cena vybrúsených diamantov.

26 samostatných diamantov – takto ich GRAFF predstavil verejnosti po vybrúsení  a ešte sa nevedelo aký, alebo aké šperky z nich budú, ale podľa môjho názoru ON už vedel, čo z týchto výnimočných kameňov stvorí

Odvtedy ubehlo niekoľko mesiacov.

Výsledkom je nakoniec prekrásny náhrdelník s názvom Lesotho Promise. Zo všetkých 26 diamantov v rozsahu od 0.52 karátu až k impozantnému 76.41 karátovému v tvare hrušky vykúzlil prekrásny a ojedinelý náhrdelník. Graff vždy tvrdil, že nechce  kamene predať jednotlivo a len jediným spôsobom mohol tento sľub dodržať – vsadiť všetky diamanty do jedinečného náhrdelníka.

 

www.zlatnik.sk

Comments

comments