Krádež dvoch veľkých diamantov v Louvri

Dva diamanty v hodnote 11,5 milióna euro sa podarilo neznámym zlodejom ukradnúť za niekoľko sekúnd z parížskeho Louvru. Podľa predbežných správ polície zamestnanci firmy Chopard jednoducho nechali diamanty na pár minút bez dozoru, túto správu však firma odmieta. Zlodeji podľa všetkého nemali veľa práce, personál chýbal pri vitrínach a ku všetkému vo výstavnej sieni neboli nainštalované videokamery ani alarm…

Podľa vyšetrovateľov zlodeji využili tých 15 minút, keď sa zamestnanci švajčiarskej klenotníckej firmy Chopard nenachádzali pri vitríne, kde boli vystavené diamanty, sklenenú vitrínu rozbili a vybrali z nej kamene o váhe 47 a 30 karátov.

Zástupkyňa riaditeľa firmy Chopard sa však vyjadrila, že je nemožné aby ich spolupracovníci nechali vitrínu z diamantmi bez dozoru. „ Jednoducho to nie je pravda- vyjadrila sa pre agentúru AFP Carolina Grousi – jediné čo sa dnes nestalo podľa zaužívaných zvyklostí je to , že nás navštívila manželka ministerského predsedu vlády Jeana-Pierra Raffarina.“
„Bolo tu veľmi veľa ľudí, a krádež sa stala za pár minút. Je zrejmé, že zlodeji boli profesionáli. Keď rozbili vitrínu, okamžite sme uzavreli výstavnú sieň a zalarmovali sme políciu, aby získali odtlačky prstov“ – povedala Grousi. Zároveň dementovala aj správy polície o váhe diamantov a ich cenu, sama však správne údaje neuviedla s tým, že by to marilo vyšetrovanie.

Bienále starožitníkov otvorili v Louvri 15. septembra a deň po krádeži diamantov – v utorok 28.septembra sa mala oficiálne skončiť. Na predaj ponúkalo vzácne obrazy i prepychový starožitný nábytok viac ako 100 klenotníkov a starožitníkov. Hviezdou bienále je svetoznámy diamant Hviezda juhu, ktorý váži 128,48 karátu. Tento vzácny diamant vystavuje a zároveň ponúka na predaj jej majiteľ, známa klenotnícka firma Cartier.

 

Hviezda Juhu – 128,48 Ct

Náhrdelník s diamantom Hviezda Juhu

 

zlatnik@zlatnik.sk 
Zdroj: www.index.hu   

Comments

comments