Jörg Hysek – Baselworld 2005

Svetová výstava klenotov a hodín “Baselworld“, každoročne sa konajúca vo švajčiarskom meste Bazilej, zavrela svoje brány 07.04.2005 a je teda už načase, aby sme našich čitateľov oboznámili s novinkami nielen veľkých klenotníckych a hodinárskych firiem, ale aj malých rodinných manufaktúr či jednotlivých dizajnérov, ktorí udávajú módne trendy v tejto oblasti. Ako prvého som vybral nám už známeho výrobcu a dizajnéra náramkových hodiniek a pier – Jörga Hyseka.

Jeho najnovšie dielo – potápačské hodinky s výstižným menom Anegada Plongeur, ktorému sa určite potešia všetci milovníci vodných športov.

Sériu hodinek Anegada s typickým esteticky ohnutým puzdrom Jorg Hysek predstavil ctiteľom svojich hodiniek v roku 2004.

Anegada z roku 2004

Ich charakteristický športový vzhľad obohatil Jörg Hysek tentoraz konštrukčne novým a moderným mechanizmom potápačskej lunety, čo umožňuje tieto hodinky používať nielen na bežné vodné športy, ale aj na potápanie, čomu nasvedčujú aj najprísnejšie testy, ktoré má tento potápačský chronograf úspešne za sebou.

Anegada Plongeur – Baselworld 2005

Hodinky poháňa kvalitný automatický mechanizmus s rezervou chodu 42 hodín. Popis funkcií začneme od impozantného ukazovateľa dátumu, umiestneného na mieste čísla 12. Samozrejmosťou u takýchto športových hodiniek sú centrálne hodiny s minútovou ručičkou, malá sekundová ručička, stopky a všetky tieto číselníky chráni zafírové sklo. Do jedného smeru otáčajúca sa luneta môže byť uzamknutá pomocou bezpečnostného tlačidla umiestneného pri 9 hodine, čo zabraňuje náhodnému pootočeniu lunety ukazujúce minúty. Číselník je v tme viditeľný pomocou fosforeskujúcich bodiek.

Puzdro hodiniek si môžeme vybrať podľa toho, že načo tieto hodinky budeme používať: teda na šport si určite vyberiete hodinky s puzdrom, ktorý je vyrobený z vysokoakostnej antikorovej ocele a na „bežné“ nosenie, kde sa nepredpokladá, že sa s nimi budete potápať, si môžete dopriať puzdro vyrobené z červeného zlata. Hysek udáva vodotesnosť puzdra 100m. Vyššie uvedené platí aj pri výbere remienka. Keď športujete určite dáte prednosť remienku vyrobenému z kvalitného kaučuku, ako remienku síce tiež kvalitnému a elegantnému, ale vyrobeného z krokodílej kože.

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments