Inhorgenta Europe 2004

Inhorgenta Europe 2004 je medzinárodný odborný veľtrh hodiniek, šperkov, drahých kovov, perál a nových technológií, ktorý sa bude konať 20.-23. februára 2003 na novom výstavisku v Mníchove. Rozhodne patrí medzi veľmi známe veľtrhy na Európskom kontinente. Rozloha 64 tisíc metrov štvorcových, 6 hál a 1200 vystavovateľov zo 40 krajín sveta. Dodám ešte, že sa jedná už o 31. ročník veľtrhu…

Na veľtrhu si nájde to svoje nielen laik, ale aj profesionál. Laik si samozrejme prezrie výstavu ako takú ( nové trendy v šperku, nové trendy v hodinárstve), na druhú stranu pre profesionálov v odvetví drahých kovov a drahých kameňov a samozrejme aj obchodníkov sú zaujímavé novinky v oblasti nových tvarov – materiálov, nových technológii, nových modelov svetoznámych značiek hodiniek,ale poďme poporiadku.

 

Plánik výstaviska

V úvode som spomínal, že má celkovú rozlohu 64 tisíc metrov štvorcových a čaká na nás 6 veľkých sektorov. Celkovo by som mohol rozdeliť najzaujímavejšie časti veľtrhu takto:

- Design

Dizajn = návrhári. Tých nájdete v hale C2 (Designer´s Avenue), pričom sa tu prezentujú najnovšie tvary a koncepcie / materiály – tiež môžete zhliadnuť budúcnosť designu šperkov. 

 

- Svetoznáme Značky

Kto hľadá svetoznáme a klasické značky šperkov, alebo hodiniek, nemal by minúť halu B1. Nájdete tu známe značky Chronoswiss, Versace, Michel Herbelin, Bunz a iné. Pre priaznivcov platiny – Platin Fórum sa podľa zdrojov bude tohoto roku nachádzať v susednej hale B2.

- Diamanty a drahé kamene

Aký by bol veľtrh bez diamantov a drahých kameňov. Zástupcov nájdete hlavne v hale C1, na druhú stranu aj v halách B1 a B2. Ponuka je bohatá od “voľných” kameňov, až po šperky s drahými kameňmi, briliantové šperky atď.

- Hodinky

Priaznivci hodiniek a nových trendov v tomto odvetví si to nasmerujú rovno do haly A1.

Michel Herbelin – model hodiniek Newport Trophy

- Nové technológie a trendy v roku 2004

Podľa prvých správ bude v zlatníctve a zlatníckej výrobe prevládať hlavne žlté zlato a platina. V hodinárskom odvetví budú prevládať atypické tvary puzdier a orientácia na kožené remienky v rôznych kombináciách tkanín. Diamanty zostávajú populárne ako doteraz a rovnako aj perly. Ak sme už pri perlách – stretnete sa s nimi dosť často v rôznych častiach veľtrhu, či už ako samotné, alebo zasadené v šperkoch.

Ak teda patríte medzi tých, ktorí si takéto výstavy nenechajú újsť – určite si dôkladne prezrite oficiálnu stránku výstavy, kde nájdete doslova všetko od A po Z. Nielen vystavovateľov a predajcov, ale hlavne dôležité informácie o hoteloch v mieste výstavy, o ceste z letiska na výstavisko, ceny leteniek z rôznych miest do Mníchova, ceny taxíkov. WWW adresa: www.inhorgenta.com .

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments