Indickí klenotníci chcú zamedziť prístup do obchodov ženám nosiacim burky

Bombaj (TASR) – Ženám, ktoré nosia burky a iné tvár zahaľujúce závoje, hrozí v západoindickom meste zákaz vstupu do klenotníctiev. Stalo sa tak po sérii krádeží spojených so zákazníčkami nosiacimi burku.

Za posledné dva mesiace došlo v meste Pune v štáte Maháraštra k viac ako desiatim krádežiam, kde minimálne v troch prípadoch zaznamenali bezpečnostné kamery ženy, zahalené v burkách, ako kradnú zlato.

“Polícia nemohla nájsť žiadnu stopu vedúcu k ženám, pretože ich tváre boli zahalené,” povedal Fatehčand Ranka, hlava miestnej Asociácie klenotníkov.

Klenotníci, popierajúci akýkoľvek náboženský motív, požiadali príslušné orgány o povolenie neobsluhovať od 1. januára zákazníkov, ktorí odmietnu ukázať svoju tvár.
Tento krok však nahneval časť indickej moslimskej komunity, ktorá tvrdí, že rozlišovanie zákazníkov na základe ich odevu je proti slobode vierovyznania.

Zdroj: © TASR 2006

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Comments

comments