Hublot „BIG BANG“

12. Apríla sa otvorila vo švajčiarskom Bazileji najväčšia svetová výstava hodín a šperkov “Baselworld“, ktorej najdrahšie hodinky, milión dolárový Hublot „BIG BANG“ už našli svojho nového majiteľa.

Nezvyčajné a veľmi luxusné pánske náramkové hodinky predstavila hodinárska firma Hublot na výstave Baselworld 2007. Pod výstižným menom Big Bang predstavila odbornej, ale aj laickej verejnosti svoje zatiaľ najdrahšie vyrobené hodinky vo svojej histórii.

Pod Bing Bangom totiž neochvejne svietila cena rovných milión amerických dolárov, v prepočte na našu menu okolo 24 000 000 korún.

Táto novinka od Hublot-a nestojí samozrejme toľko kvôli svojim funkciám, veď ukazujú len hodiny a minúty. 24 kameňový strojček Big Bang-u sa skladá zo 148 dielov, rezerva chodu hodín 120 hodín a tourbilon plus treba spomenúť, že toto všetko dali dohromady firemní vývojári a majstri hodinári. Výroba unikátneho kúsku trvala 2000 pracovných hodín.

Majstri švajčiarskej manufaktúry na zhotovenie klenotu použili úctyhodné množstvo diamantov – spolu 499 kusov. Puzdro hodiniek krášli 322 kusov prvotriednych diamantov výbrusu bagetta, ktorých spoločná váha je 24.65 karátov. Kamene držia pohromade nebadateľné obruby z 18 karátového bieleho zlata. Samozrejme, že naťahovacia korunka je tiež zdobená diamantmi, po obvode ich je dovedna 0,8 karátov. Z popisu nemôžeme vynechať parádne vypracovanie číselníka: zdobí ho 129 kusov diamantov v súhrnnej váhe 6.4 karátu. V tejto kategórii hodiniek zafírové sklo chrániace číselník proti poškrabaniu nesmie chýbať ani na rubnej strane, cez ktoré je možné vidieť precízny chod strojčeka. Remienok s prírodného kaučuku, ktorý sa podľa môjho názoru hodí k týmto hodinkám určite lepšie ako kožený, je okrášlený sponou z bieleho zlata zdobenou akože ináč, tiež diamantmi.

Hodinky v podobnej cenovej relácii sú veľmi zriedkavé, vyrobí ich len niekoľko špičkových firiem v limitovanej sérii ako vrchol svojho hodinárskeho a klenotníckeho umenia. Spomeniem aspoň manufaktúru Frank Muller a jej dielo Aeternitas za 690 000 Euro, alebo firmu Jacob & Co., ktorá vyrába hodinky v podobnej cenovej relácii. Najdrahšie hodinky všetkých čias však vyrobila firma Vacheron Constantin ktorej vrcholné dielo dvojciferníkové Tour de l'Ile bolo vydražené za 1,8 milióna dolárov. Zhotovili ju za 10000 pracovných hodín pri príležitosti 250 výročia založenia firmy v roku 2005.

Zdroj: Luxist

Comments

comments