Hodinky z vesmíru

35 rokov – presne toľko času uplynulo od vtedy, čo sa ľudská noha dotkla povrchu Mesiaca. Neoddeliteľnou súčasťou tejto historickej udalosti bola aj jedna švajčiarska hodinárska firma, ktorej špeciálne modely používajú kozmonauti NASA od roku 1965. Meno tejto firmy je OMEGA a na počesť tejto udalosti, predstavila limitovanú sériu hodiniek Speedmaster…

Ako jediný model hodiniek ktoré zodpovedali nárokom na let do vesmíru uznala NASA po náročných testoch v roku 1965 model hodiniek Omega Speedmaster a po tomto pre firmu dôležitom rozhodnutí sa do základnej výbavy kozmonautov dostal oceľový chronograf, ktorého srdcom bol manuálne naťahovaný strojček. Načo môže byť Omega oprávnene hrdá je to, že hodinky Speedmaster mali na svojom zápästí aj kozmonauti ktorí pristáli na Mesiaci v roku 1969.

pôvodný model Omega Speedmaster

Speedmaster Professional, ktorou Omega prekvapila milovníkov hodiniek pri príležitosti 35. výročia letu človeka na Mesiac.

Nový model je prakticky identický z doteraz známymi modelmi hodiniek Speedmaster Professional. A v čom sa od seba odlišujú? Je to hlavne farba ciferníka, ktorý je v bielom prevedení, ďalšou odlišnosťou je pod logom Omegy nachádzajúci sa červený nápis July 20, 1969 (20. júl 1969), ktorý poukazuje na mimoriadnu udalosť spred 35 rokov a na zadnom veku hodiniek je vyobrazený emblém Apolla 11.

Na záver mám pre priaznivcov tejto značky ešte jednu dôležitú informáciu. Omega vyrobila a dodala na trh len 3500 kusov hodiniek Speedmaster Professional.

Odkazy:

www.omega.ch

Comments

comments