Hodinky TAG – Heuer Mercedes

Milovníkom hodiniek nemusím Švajčiarsku hodinársku firmu TAG-Heuer predstavovať a rovnako ani fanúšikom automobilizmu značku Mercedes Benz. Tieto dve firmy nadviazali kooperáciu už v roku 1985…

Najnovším plodom ich spolupráce je dokonalý chronograf, ktorý TAG-Heuer vyrobil na počesť športového Mercedesu-Benz SLR McLaren. Tento model je jedinečný na palete hodiniek tejto firmy hlavne svojím dizajnom.

Každý detail týchto hodiniek totiž poukazuje na príbuznosť so super športiakom Mercedes SLR McLaren. Na bokoch puzdra hodiniek je vidieť presnú napodobneninu chladičov, na kľúčiku zase môžeme vidieť trojcípu hviezdu Mercedesu.

Na bokoch puzdra hodiniek je vidieť presnú napodobneninu predných otvorov v maske auta Mercedes SLR McLaren

Pri pohľade na číselník, ktorý je prispôsobený športovému duchu tohto auta sa neubránite tomu, aby ste si v duchu nevybavili prístrojovú dosku Mercedes-u SLR McLaren- jednoducho krása.

Hnacím srdcom chronografu je automatický strojček kalibru 36 – Zenith – El Primero a remienok je samozrejme z pravej krokodílej kože.

Nakoniec jedna smutná správa. Tag-Heuer vyrobí z týchto hodiniek len limitovanú sériu, kúpiť si ho budú môcť len majitelia Mercedesu-Benz SLR McLaren.

Zdroj obrázkov: www.mdr.de

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments