Hodinky PEQIUGNET sú s nami už 30 rokov

V dnešnom príspevku by som rád svojím čitateľom prestavil hodinky ktoré si bohužiaľ u nás na Slovensku kúpiť nemôžete. Sú to exkluzívne  Francúzke hodinky značky  PEQUIGNET, ktoré v  Českej republike  môžete kúpiť v Zlatníctve Ján Hora.

 


 

Emile PEQUIGNET založil výrobu hodiniek PEQUIGNET práve pred 30 rokmi – 1.Januára 1973 …

… 30 rokov pevného presvedčenia, vášne a viery,
… 30 rokov keď kolekcie tvorila túžba biť malým umeleckým dielom,
… 30 rokov vytrvalého úsilia v presadzovaní  značky, aby sa stala známou na celom svete.

Pri tejto príležitosti bola vydaná kolekcia  “30 rokov”, limitovaná séria 30 exemplárov (Ref. 4145428) hodiniek s automatickým strojčekom s chodom 42 hodín, 21 rubínmi a z osemnásť-karátového  zlata. Hodinky sú odolné do 3 ATM a majú remienky z pravé krokodílej kože. Celková hmotnosť tohoto klenotu je 72 g a záruka 3 roky. 

Cena hodiniek sa pohybuje v rozmedzí od 500 do 10 000,- Euro

 

 

Príbeh presvedčenia a túžby jedného človeka

Emile PEQUIGNET má tri veľké životné vášne : hodinky, kone a hudbu. Je nutné poznamenať, že tieto tri záujmy tvoria míľniky v tridsaťročnej histórii  hodiniek PEQUIGNET.

V 16 rokoch Emile PEQUIGNET začal pracovať v tradičnej hodinárskej  dielni a tu sa sformovala  láska k vymýšľaniu nových modelov. V roku 1973 v regiónu, kde už postupne začala upadať tradícia hodinárskej výroby, tento môžeme povedať  samouk v 32 rokoch  zakladá vlastnú firmu a vyrába prvú kolekciu pre deň a večer.

Jeho sila bez pochyby bola v silne zažitej tvorivosti a kvalite vybraných materiálov. Stávka  na tieto dva kľúčové prvky mu priniesla  slávu a uznanie v celosvetovom meradle .

 

Darček pre ňu

Dámske hodinky z ušľachtilej  oceli a 18-karátového zlata s ciferníkom osadeným 11 nebo 12 diamantmi, quartzový strojček, water-resistant 30m.

Šperky z ušľachtilej  oceli a 18-karátového zlata – náušnice, prsteň zdobený diamantom nebo náramok osadený 20 diamantmi.

 

Pozornosť pre neho

Pánske hodinky z kolekcie Moorea. Osobitý model z ušľachtilej oceli a 18-karátového zlata s kvalitným hodinovým strojčekom.  Water-resistant 30m.

Pánske doplnky z ušľachtilej oceli – prsteň, manžetové gombíky, náramok a reťaze s 3 nebo 12 diamanty. Náramok osadený 20 diamantmi.

 

Emile PEQUIGNET, zanietený muž v práci i mimo nej. Bývalý závodný lyžiar, ktorému lyžovanie pomáha udržať entuziazmus už mnoho rokov.

Jeho záujem o kone začal už v detstve na farme jeho rodičov a utvrdil sa v osemdesiatych  rokoch, kedy sa Emile PEQUIGNET rozhodol sponzorovať jazdcov  Michela ROBERTA na medzinárodnej súťaži  “Ecirie France”. Svetovú prestíž získala značka PEQUIGNET tiež veľkým úspechom v roku 1988 na Olympiáde v Soulu, kde Francúzki jazdci získali 3 zlaté medaily.  

Nová Miss Francúzka pre rok 2002 slečna Sylvia Tellier, obdržala za víťazstvo í v tejto bezpochyby prestížnej súťaži ženskej  krásy, hodinky značky E.P.Pequignet zdobené diamantmi z kolekcie Sorella. 

Nazrite do  E.P.Pequignet katalógu, aké hodinky Sylvia dostala.

 

Keď sa chcete dozvedieť viac o tejto exkluzívnej značke navštívte stránku www.janhora.cz

Andrej Očenáš

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments