Hip-Hop, alebo čím väčšie, ťažšie a lesklejšie prívesky a reťaze tým lepšie :)

Streľba, násilie, slang….to všetko môže človek počuť na aktuálnych albumoch rapových kapiel. Dá sa povedať, že ide vlastne o silácky doplnok, bez ktorého si nejeden fanúšik rapu nevie “song” predstaviť. K hip-hopu však patrí aj ďalší doplnok a to šperky. Určite viete, alebo ste si všimli, že väčšina hviezd hip-hopového neba má na krku prívesy – hlavne nadrozmerné kríže, reťaze (retiazky nie je to pravé slovo :) ). Čím sú dané ozdoby väčšie, ťažšie a lesklejšie tým lepšie, pretože sa tým hviezda zviditeľnuje. A práve 50cent a jeho mohutný kríž sa zapáčil jednému známemu – naschvál či sa mu páčil Rap :)

Rap sa mu samozrejme páčil až príliš. Požiadavka prišla od môjho kamaráta, keďže sa jeho bratovi dosť rýchlo približoval sviatok – narodeniny. V úvode som spomínal, že práve 50 cent a jeho kríž sa známemu zapáčil – vyrobiť niečo podobné v rovnakej váhe by nebol problém, bohužiaľ celková cena  by bola “niekde úplne inde” a tak som musel improvizovať.

Samotný kríž sa skladá z troch vrstiev pričom najspodnejšia a stredná sú čo do tvaru rovnaké – rozmermi už nie, ako si môžete všimnúť na obrázkoch. Najvyššiu vrstvu tvorí klasický kríž. Pôvodne sme mali v pláne do cípov strednej vrstvy zasadiť kamene (pozrite si obrázok dole, na miesto červených bodiek), bohužiaľ nás opäť zastavila cena. Namiesto kamienkov sa teda cípy strednej vrstvy vygravírovali plasticky – leskami, čo vyzerá tiež veľmi dobre.

Rozdiel vo veľkosti spodnej a strednej vrstvy sa vymatoval na hrubo, zo strednej vrstvy zostali vďaka prekrytiu vrchnou vrstvou len plastické cípy. Vrchná vrstva – klasický kríž sa v strede predelil do kríža a vygravíroval tak, že pri odlesku pôsobí vertikálna časť kríža svetlejšie a horizontálna tmavšie – proste pekný efekt (pozrite si obrázok).

Na vrch kríža sme kvôli vyššej váhe priletovali mohutnejší krúžok a samozrejme aj fazónové uško, ktoré malo vďaka hrubej retiazke tiež väčšie rozmery, ako je zvykom.

Určite ste zvedaví na váhu, rozmery a z čoho sa kríž vyrobil. Keďže bola limitom cena tak sa kríž vyrobil zo striebra, pričom jeho výška bola 8cm a váha 25,5 g.

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments