Herečka Elizabeth Taylorová je verná aukčnému domu Christie's

New York (TASR) – Legendárna americká herečka Elizabeth Taylorová dnes oznámila, že v prípade ďalšej dražby, či už jej oblečenia, nábytku, alebo šperkov, sa bude obracať už len na aukčný dom Christie's. Ten už kedysi vydražil niekoľko jej vecí, napríklad šaty, ktoré mala oblečené v roku 1969 pri udeľovaní filmových Oscarov.

Podľa dohody sa Christie¤s bude starať o jej majetok nielen počas jej života, ale i po jej smrti.
 
“Christie's je najčestnejšia firma. Teším sa z jej statočnosti a oddanosti, ktorú mi preukazovala mnoho rokov. Všetky veci, ktoré som zozbierala, napokon, poputujú iným. Ale dúfam, že nie príliš skoro,” povedala 74-ročná filmová hviezda.

Taylorová a jej spoločnosť House of Taylor Jewelry Inc oznámili, že niektoré z jej jedinečne navrhnutých šperkov sa začnú čoskoro dražiť, samozrejme prostredníctvom Christie's. Prvý predaj sa uskutoční v New Yorku 11. októbra.

V roku 2002 Christie's predala deväť kúskov jej šperkov. Peniaze poputovali do Taylorovej nadácie Elizabeth Taylor AIDS Foundation, ktorú herečka založila v roku 1991. Súčasťou tejto dražby bol i smaragdový prsteň, ktorý jej venoval Richard Burton. Ten sa neskôr stal jej manželom.

Zdroj: © TASR 2006

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Comments

comments