Gordonov zafírový náhrdelník

O zaujímavých šperkoch s ešte zaujímavejšími a veľmi vzácnymi, drahými kameňmi sme sa nezmienili už dlhšie. Dnes sa pozrieme na Gordonov zafírový náhrdelník, ktorý sa objavil spolu s inými vzácnymi šperkami na dražbe v Apríly 2002 v Sotheby´s.

Náhrdelník spolu s prsteňom v ktorom bol zasadený asterický zafír sa objavil na aukcii Sotheby´s v apríly roku 2002. Známe je, že prsteň aj náhrdelník patrili Aronovi Gordon-ovi, zakladateľovi známych Gordonových klenotníctiev. 

Na aukcii Sotheby´s sa v popise náhrdelníku objavil nasledovný text:

“Náhrdelník so zasadeným zafírom smaragdového výbrusu s váhou približne 50 karátov, ktorý je umiestnený v rámčeku. V rámčeku je celkovo zasadených 10 ks. diamantov výbrusu markíza, 7 ks. diamantov okrúhleho výbrusu a 25 ks. diamantov výbrusu bageta. Celkovo s váhou 14.50 karátov. V samotnom náhrdelníku je zasadených 51 diamantov okrúhleho výbrusu, 56 diamantov výbrusu markíza a 4 diamanty výbrusu v tvare hrušky s celkovou váhou 22.50 karátov. Celý náhrdelník je z platiny, pričom časť v ktorej je zasadený zafír sa dá nosiť nezávisle ako brošňa. Cena približne $50,000 až $70,000.

Zdroj: http://famousdiamonds.tripod.com/

Comments

comments