GOLAY – Pearl2 – BaselWorld 2008

Od doby ako Louis – Auguste Golay založil v Švajčiarskom kantone de Vaud svoju  klenotnícku firmu v roku 1887, ubehlo už úctyhodných  121 rokov.

Od začiatku boli perly súčasťou jeho šperkov a keď sa začiatkom 20. storočia na klenotnícke trhy dostala kultivovaná perla, Louis – Auguste Golay bol veľmi nápomocný pri uvedení tejto novej generácie periel k odbytu na európskom trhu.

Na výstave  BaselWorld 2008 predstavila firma Golay svoju novú a jedinečnú kolekciu perlových šperkov ktorej dala meno  Pearl2.

Bohužiaľ,  nám nebolo umožnené vyfotiť ani natočiť na video najnovšie šperky tejto firmy priamo v jej expozícii, tak prinášame naším čitateľom a milovníkom krásnych šperkov aspoň fotografie, ktoré sa nedávno objavili na stránkach klenotníckej firmy Axiona.

Golay so svojou inovačnou kolekciou Pearl2  prezentovala návštevníkom svoje veľmi príťažlivé vízie, v ktorých sa stmelili prvotriedne perly, excelentné diamanty a kráľ medzi drahými kovmi – zlato.

Jedinečný prsteň – kúzelne sladké spojenie perál a platiny, okorenený 150 diamantmi prvotriednej kvality. Sebavedomý klenot, ktorý osloví  predovšetkým dámy hľadajúce a túžiace po harmónii je odporúčaný  aj na denné nosenie.
   
18 karátové biele zlato  + 10 perál + 150 diamantov

Menej perál, menej diamantov.

Chudobnejší brat vrchných  dvoch krásavcov, ale aj ten by moju manželku potešil.

18 karátové ružové zlato + 10 nádherných perál

Klenotníci a dizajnéri firmy Golay  použitím 53 perál a 18 karátového bieleho zlata umocnili čaro nekonečna kruhu  tým, že dali na súčasnú interpretáciu svadby týchto dvoch materiálov v jednom skvelo súmernom prívesku určený na každodenné nosenie.

Jednoradový  príves v tvare kruhu,  kombinácia ružového  18 karátového zlata a 29  bielych perál. Príves je zavesený na koženej šnúrke. Maximalne jednoduché a práve v tom je jej krása.

Aká by to bola kolekcia bez náramku. Opäť biele 18 karátové zlato, perly a diamanty.

Oproti predošlému náramku je evidentne jednoduchší a nenáročný. Dizajnérom veľmi dobre vyšiel nápad použiť kožený náramok hnedej farby, ktorý je vo veľmi dobrom kontraste s ružovým zlatom a 3 bielymi perlami. Krásny kúsok na každodenné nosenie.

Jedna biela perlička v bielom zlate a čiernym koženým náramkom, nie je ďalej čo dodať…

Kolekciu dopĺňa decentný príves v ružovom zlate s bielymi perlami zaveseným na koženom guľatom náhrdelníku pomarančovej farby – veľmi vkusné.

Ďalší príves, ale celkom iného charakteru.

Náušnice taktiež nemôžu v garnitúre chýbať, preto si klenotníci a dizajnéri firmy Golay vybrali v poslednom čase veľmi populárny vzor dlhých retiazkových náušníc. Na rôzne dlhých koncoch sú umiestené zlatom orámované perličky, ktoré mi trochu pripomínajú  malé futbalové loptičky.  Veľmi dobrá kombinácia s vyššie uvedeným príveskom.

Jednoduché perlové v náušnice ružovom zlate so skrutkovým uzáverom.

Mágia periel, komfort  a jedna prémia k tomu, inovácia. Golay má patentovaný závitový spôsob na oceľovom vlákne pre elegantný a bezpečný náhrdelník, čím odpadá potreba prevliekania perál pri častom nosení náhrdelníka. Každý náhrdelník Signed & Sealed® je dodaný s univerzálnou, vymeniteľnou výmennou sponou. Vďaka tomuto systému, môžu dámy spájať odlišné náhrdelníky spolu a vytvoriť si tak kolekciu, ktorá môže byť prispôsobená k ich nálade, alebo špeciálne k nejakej príležitosti.

Štandardná dĺžka náhrdelníka:  42 cm
67 druhov štandardných  modelov náhrdelníkov s perlami: Akoya, Eau Douce a Tahiti
Farba perál: biela, zlatá, šedá, čierna, ružová….
Tvar perál: kruh, ovál, barok …
Veľkosť perál: 5.5 mm – 11 mm, podľa typu  spony
Spony: náhrdelníky sú dodávané s štandardnou oceľovou sponou, ale čo je zaujímavé, dámy si môžu vybrať až s  38 druhov bajonetových spôn dostupných  v bielom alebo žltom zlate, matných, alebo lesklých.

Pre náročnejšie klientky sú k dispozícii aj uzávery vykladané diamantmi.

Kto neuvidí tak neuverí – lepšie raz vidieť ako sto krát počuť.

zlatnik.sk

Foto: Axioma

 

 

Comments

comments