George Michael prejavil záujem o Hirstovu lebku osadenú diamantmi

Londýn (TASR) – Spevák George Michael, ktorý nedávno roztancoval aj publikum na futbalovom štadióne bratislavského Interu a v sobotu sa stal prvým umelcom, koncertujúcim pred desiatkami tisícok nadšencov na novom londýnskom štadióne Wembley, je potenciálnym záujemcom o najdrahšie dielo súčasného moderného umelca vôbec.

Interpret si spoločne s priateľom prezrel prácu britského moderného umelca Damiena Hirsta (41) s názvom For the Love of God, lebku osadenú viac ako 8500 diamantmi s odhadovanou hodnotou 75 miliónov eur. Obaja podľa Michaelovho hovorcu zvažujú zaradenie diela do spevákovej zbierky, ktorej odhadovaná hodnota činí 150 miliónov eur a jej súčasťou sú aj iné Hirstove práce.

Prezentáciu bizarného umeleckého diela sprevádzali v prvý júnový deň v londýnskej White Cube Gallery mimoriadne bezpečnostné opatrenia.

Damien Hirst vtedy vyjadril nádej, že sa jeho ligotavá lebka zaradí popri dielach mimoriadnej historickej hodnoty medzi exponáty Britského múzea. Samotnú lebku približne 35-ročného Európana z 18. storočia si umelec kúpil v jednom londýnskom obchode.

Zdroj: © TASR 2007

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Comments

comments