Georg Jensen – FUSION

Dánsky výrobca šperkov, hodiniek a úžitkového striebra Georg Jensen rozšíril svoju kolekciu šperkov FUSION ktorej autorkou bola dizajnérka Nina Koppel a patrí medzi najobľúbenejšiu  a najúspešnejšiu v ponuke šperkov  tohto klenotníckeho domu.


Nina Koppel vyštudovala textilný dizajn Kunsthåndværkerskolen – dánskej škole umenia a remesiel. Štúdium dokončila v roku 1966 a v tom istom roku si založila vlastnú dielňu.

Náramok z 18 karátového bieleho zlata

Jej spolupráca s firmou Georg Jensen sa začala v roku 1980 pre ktorú s počiatku navrhovala strieborné šperky. V roku 1987 navrhla prsteň, ktorý sa potom stal základom pre vytvorenie kolekcie šperkov FUSION.

Náušnice v kombinácii troch farieb 18 karátového zlata

Výnimočnosť dizajnu tohto prsteňa spočívala v schopnosti nositeľa sa rozhodnúť v danej chvíli a podľa chute zložiť prsteň dohromady v ľubovoľnej kombinácii červeného, žltého alebo bieleho zlata, bez alebo s diamantmi.Prsteň FUSION – 18 karátové žlté, červené a biele zlato s diamantmi

Nina Koppel bola známa svojou schopnosťou spojiť jednoduchosť s mystikou krásnym spôsobom. Jej talent neprišiel odnikiaľ – jej otec Henning Koppel  bol majster strieborník a dlhoročný spolupracovník firmy Georg Jensen. Zomrela v roku 1987.

Prsteň z bieleho 18 karátového zlata s čiernymi diamantmi

Zdroj: Georg Jensen

Comments

comments