Francúzsko: Polícia zatkla 25 osôb v súvislosti s lúpežou šperkov

Paríž 22. júna (TASR) – Francúzska polícia zatkla dnes 25 osôb v súvislosti s lúpežou šperkov za 85 miliónov eur, ktoré ukradli minulý rok z luxusného klenotníctva Harry Winston v Paríži. Vyšetrovateľom sa podarilo nájsť aj časť lupu.

Zlodeji, vrátane viacerých prezlečených za ženy, si 5. decembra 2008 odniesli z obchodu pri bulvári Champs-Élysées prstene, náhrdelníky a luxusné hodinky. Išlo o jednu z vôbec najväčších lúpeží šperkov vo Francúzsku.

Francúzski vyšetrovatelia sledovali podozrivých v Paríži a okolí už niekoľko mesiacov. V nedeľu sa dozvedeli, že po časť šperkov si majú prísť cudzinci, informovali dnes policajné zdroje. Podozriví majú 22 až 67 rokov a patria k nim viaceré ženy. Polícia okrem nich zadržala zbrane a 250.000 eur v hotovosti.

Z lúpeže v klenotníctve Harry Winston pôvodne podozrievali členov zlodejského gangu prezývaného Ružoví panteri, ktorí údajne operujú z Balkánu a ktorí boli zapletení do iných veľkých krádeží šperkov. Podľa policajných zdrojov však ich účasť na tomto čine zrejme bola vylúčená.
     
Zdroj: Associated Press

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Comments

comments