FINANCIE: Unca zlata znovu prekročila hranicu 900 USD

Singapur 5. mája (TASR) – Unca (31,1 g) zlata sa predávala dnes na ázijskej burze vzácnych kovov po 905,60 USD (684,87 eura). V porovnaní s pondelkovou záverečnou cenou na burze v New Yorku zdražela len o 25 centov.

V pondelok sa v rovnakom čase v Ázii predávala po 891,60 USD. Unca zlata však v pondelok v New Yorku zaznamenala takmer 2-% rast. Analytici uvádzajú, že je to dôsledok oslabenia dolára a silnejšieho nákupu kovu na výrobu šperkov v Indii.

Analytik Adrian Koh z Phillip Futures v Singapure upozornil na to, že cena zlata v súčasnej vývojovej fáze zrejme ešte nedosiahla maximálny vzostup. Veľa bude záležať na výsledkoch stresových testov hlavných amerických bánk. Majú byť uverejnené v najbližších dňoch. Koh predpokladá, že cena unce zlata vzrastie na 910 až 915 USD.
     
Analytici poukazujú na nedodržiavanie princípu, podľa ktorého pri vzostupe cien akcií by mala cena zlata klesať. V súčasnosti dochádza k pomerne silnému zhodnocovaniu podielu firiem, ale dražie aj zlato. Existujú teda aj ďalšie faktory, ktoré v konkrétnej situácii ovplyvňujú jeho cenový trend. Jedným z nich je pokles kurzu dolára.
     
Informovala o tom agentúra Reuters.

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Comments

comments